Zapowiedzi

10. urodziny Pijanej Sypialni

ROBINSONADA – jubileuszowa premiera…

ROZKŁAD JAZDY

URODZINOWYCH WYDARZEŃ TEATRU PIJANA SYPIALNIA

SPEKTAKL O PÓŁNOCY PRZY ŚWIECACH

13.05 / 23:59 / Grochowska Loft

Wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/1792533651130981

WARSZAWSKA POtownCÓWKA w ramach Nocy Muzeów:

14.05 / 18:00 – 22:00

Wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/526760719064604

EKOOPERA W PRYWATNEJ WILLI KOŁO KONSTANCINA:

22.05 / 18:30 – 23:00 / willa w Czarnowie koło Konstancina

Wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/3236510429963594

PREMIERA WIDOWISKA MUZYCZNEGO ROBINSONADA:

4.06 / 20:00 / Teatr Collegium Nobilium – teatr Akademii Teatralnej w Warszawie

5.06 / 16:00 oraz 19:00 / Teatr Collegium Nobilium – teatr Akademii Teatralnej w Warszawie

Wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/5792731904088689

10 lat Teatru Pijana Sypialnia

Teatr Pijana Sypialnia, to największy niezależny teatr w kraju. Znany jest przede wszystkim z cyklu “Teatr na leżakach”, który co roku gromadzi tysiące widzów w całym kraju. Z okazji 10. urodzin teatru zaplanowano kilka specjalnych wydarzeń. Wśród nich spektakl o północy przy świecach, przedstawienie w prywatnej willi koło Konstancina oraz premiera widowiska ROBINSONADA z udziałem aktorek, aktorów i orkiestry, w Collegium Nobilium – teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

Wywoływanie duchów

Obchody 10. urodzin Pijanej Sypialni rozpocznie specjalny pokaz spektaklu Osmędeusze. Przedstawienie odbędzie się o północy, przy świecach, w klimatycznych praskich loftach przy ulicy Grochowskiej. Sztuka, której autorami są Miron Białoszewski i Ludwik Hering, to poetycka opowieść o przedwojennej Warszawie. Akcja spektaklu dzieje się na Powązkach. Wszystkiemu towarzyszą podwórzowe ballady przy akompaniamencie akordeonu. Wystąpią założyciele Pijanej Sypialni. Spektakl został zagrany w całej Polsce już ponad 90 razy.

Teatralna majówka…w lesie

Pijana Sypialnia zaprasza na teatralną majówkę. I to dosłownie! Widowisko muzyczne EkoOpera zostanie pokazane w prywatnej willi w miejscowości Czarnów koło Konstancina. Dom, rozległy ogród oraz las otaczający posiadłość, staną się wyjątkową scenografią. Na scenie wystąpią aktorki, aktorzy i muzycy. Przedstawienie przepełnione jest muzyką inspirowaną ariami operowymi oraz włoskimi pieśniami neapolitańskimi. EkoOpera, to opowieść o znajomych, którzy wyjeżdżają na wakacje. Wino, upał i wakacyjna atmosfera sprawiają, że bohaterowie zaczynają ujawniać swoje skrywane od lat tajemnice.

Dla wszystkich widzów organizatorzy zapewniają transport autokarem w obie strony. Wyjazd planowany jest w dniu spektaklu spod Kinoteki. To chyba najbardziej oryginalny pomysł na majówkę – teatr w otoczeniu pięknej przyrody.

Premiera na finał

Finałowym wydarzeniem będzie premiera jubileuszowego widowiska muzycznego. Na scenie wystąpi kilkudziesięciu artystów – aktorek i aktorów oraz muzyków Orkiestry Teatru Pijana Sypialnia. ROBINSONADA to opowieść o podróży, o wędrowaniu, o przypadkowych spotkaniach, które zmieniają całe życie. To przedstawienie o tym, że wszystkie, nawet te najbardziej precyzyjne plany, weryfikuje przypadek.

Nieprzypadkowo głównym motywem jubileuszowego spektaklu została podróż. Podróż, to nie tylko wielka metafora życia, ale również żywioł wpisany w pracę niezależnego teatru – wędrującej od miasta do miasta grupy komediantów.

Partnerem 10. urodzin Pijanej Sypialni jest Teatr Collegium Nobilium. To właśnie tam, na scenie teatru Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, odbędą się trzy pokazy ROBINSONADY.

Komentarze
Udostepnij