Zapowiedzi

100 dni dla kultury! Nowa inicjatywa Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych

15 października 2023 pojawiła się szansa, by wprowadzić w życie wyniki działań, jakie przez ostatnie osiem lat prowadzimy jako ZZ Gildia Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych. Przez wszystkie te lata prowadziliśmy intensywne prace nad zdiagnozowaniem problemów naszego środowiska i przygotowywaliśmy rozwiązania na wielu płaszczyznach naszej zawodowej aktywności. Wiele spośród nich ma charakter systemowy i dotyczy nie tylko wąskiej grupy reżyserek i reżyserów teatralnych. Stworzyliśmy bazę wiedzy i propozycje rozwiązań wielu spraw, z jakimi zmagają się środowiska artystyczne. Wyniki naszych prac możecie państwo znaleźć na stronie: https://www.gildia-teatralna.com/

Zależy nam, by podzielić się owocami naszych działań i aktywnie współtworzyć warunki pracy w środowisku kultury. Proponujemy współpracę innym ugrupowaniom, które podobnie jak my przez ostatnie osiem lat tworzyły rozwiązania dla swoich środowisk. Przyszedł czas, by wypracowane przez nas propozycje działań znalazły zastosowanie. Aby to się stało, chcemy wraz z Wami stworzyć Radę Doradczą przy nowym Ministerstwie Kultury.

Nie czekajmy! Działajmy!

Chcemy zaprosić Was do aktywnej wymiany myśli. Interesuje nas, co Waszym zdaniem jest w tej chwili w kulturze najbardziej palącą kwestią? Jak określilibyście cele strategiczne dla kultury na nadchodzące cztery lata? Jakie długofalowe cele powinna obrać kultura? Które obszary wymagają Waszym zdaniem natychmiastowej zmiany i jak ją wdrożyć? Poniżej link do ankiety. Prosimy o jej wypełnienie.

PRAWO DO KULTURY PRAWEM CZŁOWIEKA – ANKIETA 

Kultura nie jest dobrem luksusowym, jest podstawowym prawem człowieka, dlatego zależy nam, by stała sią dobrem powszechnym i była dostępna. Aby urzeczywistnić tą ideę niezbędna jest przebudowa systemu, w którym funkcjonowaliśmy do tej pory. Zróbmy to razem!

Komentarze
Udostepnij