Zapowiedzi

100 lat niepodległości / 80 lat teatru w Białymstoku

W przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Białystok, chcielibyśmy przypomnieć o naszym wydarzeniu „100 lat niepodległości / 80 lat teatru”.
Już jutro zapraszamy mieszkańców miasta do zajrzenia w teatralne kulisy i obejrzenia od środka budynku, którego budowa zakończyła się w 1938 roku. Powstały wówczas Teatr Miejski imienia Marszała Józefa Piłsudskiego był pomnikiem upamiętniającym postać Marszałka oraz odzyskanie przez Polskę niepodległości. Budowa obiektu była możliwa dzięki woli i zaangażowaniu samych białostoczan, którzy już od 1919 roku czynili starania o powstanie tego typu miejsca na terenie miasta.

19 lutego zapraszamy dzisiejszych mieszkańców do odwiedzenia tego niezwykłego, historycznego miejsca, jakim jest siedziba Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Między godz. 16.00 a 18.00 (co pół godziny) widzowie będą mogli poznać historię białostockiego teatru, dowiedzieć się co łączy odzyskanie niepodległości i powstanie Teatru Miejskiego, a także zobaczyć historyczny budynek “od kuchni”: zajrzeć za scenę, w kulisy, do garderób, obejrzeć wystawę teatralnych kostiumów oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zapraszamy!
Komentarze
Udostepnij