Zapowiedzi

11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA otworzy obchody 50-lecia AT w Białymstoku

Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA to biennale sztuki lalkarskiej i teatru ożywionej formy organizowane od 2002 r. W tym roku Festiwal zainauguruje obchody 50-lecia Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Idiomem Festiwalu jest hasło WSPÓLNOTA jako odpowiedź na rzeczywistość coraz bardziej konfliktującą i oddalającą od siebie ludzi.

Festiwal otworzy 18 czerwca o godz. 21:30 widowisko plenerowe na Rynku Kościuszki w Białymstoku inspirowane przedwojenną wielokulturowością miasta. Wstęp wolny!

Nurt studencki stworzy w tym roku siedem uczelni wyższych. W Akademii Teatralnej w Białymstoku wystąpią obydwie polskie szkoły lalkarskie, z Białegostoku i Wrocławia, a także uczelnie ze Słowacji, Czech, Niemiec, Szwajcarii i Ukrainy. Ponadto w programie znalazły się m.in. seminaria popularnonaukowe, wykłady w stylu TED, warsztaty mistrzowskie prowadzone przez artystów z USA, Estonii i Niemiec, warsztaty dla mieszkańców miasta
i krytyki teatru lalek czy wystawy (jubileuszowa oraz technologii teatru lalek). Podczas Festiwalu zostaną również zaprezentowane prace trojga artystów, niezwiązanych na co dzień z lalkarstwem, którzy uczestniczą w 8-tygodniowej rezydencji twórczej prowadzonej przez Akademię.

Nurt profesjonalny skupia zespoły, które prezentują innowacyjne podejście do sztuki lalkarskiej i teatru ożywionej formy. Podczas 11. edycji Festiwalu zaprezentują się m.in.: Teatr Malabar Hotel i Grupa Wolność z Polski, Klaipėda Puppet Theatre z Litwy, Divadlo Continuo z Czech, Lone Wolf Tribe z USA, a także Duda Paiva Company we współpracy z Illusionary Rockaz Company z Holandii. Gospodarz nurtu profesjonalnego, czyli Białostocki Teatr Lalek oraz Teatro Elsinor z Włoch i Dschungel Wien z Austrii, pokażą tytuły będące wynikiem pracy w ramach projektu ConnectUp, współfinansowanego z programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej.

Wstęp na wydarzenia nurtu profesjonalnego Festiwalu LALKANIELALKA jest bezpłatny. Obowiązują jednak wejściówki, które będą dystrybuowane 11 czerwca (wtorek) w godzinach od 16:00 do 20:00 w kasie Białostockiego Teatru Lalek. Wejściówki należy odebrać osobiście. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie po 2 wejściówki na 2 spektakle (łącznie 4).

Osoby posiadające wejściówki proszone są o przybycie do 20 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. Później wejściówki tracą swą ważność.

W dniach 18 – 22 czerwca kasa będzie otwarta w godzinach od 16:00 do 20:00

Więcej informacji: tel. 85 742 50 33 oraz 85 742 50 31 wew. 112, 115.

______________________

Organizatorami Festiwalu są Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Białostocki Teatr Lalek oraz Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy. Wydarzenie wspiera Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA.

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Białegostoku

Patronat Zarządu Głównego Związku Artystów Scen Polskich ZASP

Współpraca: Zarząd Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP, Polska Sekcja Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT/IATC Klubu Krytyki Teatralnej SDRP

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki 
w ramach Programu Społeczna odpowiedzialność nauki II

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury

Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Białegostoku

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Białystok, Radio Białystok, Radio Akadera, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, e-teatr, Teatr Lalek, Teatr dla Wszystkich, Dziennik Teatralny, BialystokOnline

Klub festiwalowy: Zmiana Klimatu

***

PROGRAM

15 CZERWCA / JUNE 15

Sobota / Saturday

10:00-17:00 – ATB 214

NIEMCY / Germany

ALICE GOTTSCHALK

MISTRZOWSKI WARSZTATY DLA STUDENTÓW / MASTERWORKSHOPS FOR STUDENTS

RZECZY NA SZNURKACH – SPOTKANIE Z MARIONETKĄ / THINGS ON STRINGS’ – AN APPROACH TO THE STRING PUPPET

15:00-16:30 – ATB TS

Warszawa POLSKA / Warsaw POLAND

MACIEJ CEMPURA

WARSZTATY OTWARTE / OPEN WORKSHOPS

ZRÓBMY HAŁAS / MAKE SOME NOISE

16 CZERWCA / JUNE 16

Niedziela / Sunday

11:00-14:30 – ATB 213

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

OLENA BORDIUK, KATARZYNA MYSTKOWSKA

WARSZTATY OTWARTE / OPEN WORKSHOPS

NIESZABLONOWE KOSZULKI/ UNTEMPLATED T-SHIRTS

11:00-13:00 – ATB 306

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

NASTIA MAGDZIAK, ZUZANNA PRACZUK 

WARSZTATY OTWARTE / OPEN WORKSHOPS

OPOWIEŚCI PISANE ŚWIATŁEM / STORIES WRITTEN IN LIGHT

14:00-16:00 – ATB 216

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

DARIA HOLOVCHANSKA

WARSZTATY OTWARTE / OPEN WORKSHOPS

PRZEDMIOT I PRZESTRZEŃ / OBJECT AND SPACE

17 CZERWCA / JUNE 17

Poniedziałek / Monday

9:00-18:00 – ATB 103, 214

Stany Zjednoczone / The United States

KEVIN AUGUSTINE

WARSZTAT MISTRZOWSKI / MASTER WORKSHOP

ZAJĘCIA Z TECHNIK LALKOWYCH I RZEŹBIENIA (BUNRAKU) / PUPPET TECHNIQUE & CARVING CLASS (BUNRAKU)

18 CZERWCA / JUNE 18

Wtorek / Tuesday

10:00 – ATB 306

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

11:00 – ATB 114

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

WERNISAŻ / EXHIBITION OPENING

NASZA SZKOŁA, NASZE ŻYCIE / OUR SCHOOL, OUR LIFE

OPROWADZANIE KURATORSKIE / CURATOR’S TOUR: Kamil Kopania

12:00 – ATB TS

Kłajpeda LITWA / Klaipėda LITHUANIA

Lublana SŁOWENIA / LjubljanaSLOVENIA

TEATR LALEK W KŁAJPEDZIE oraz LUBLJAŃSKI TEATR LALEK / KLAIPĖDA PUPPET THEATRE andLJUBLJANA PUPPET THEATRE

TUNEL / TUNNEL

13:00 – ATB TS Foyer

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

WERNISAŻ / EXHIBITION OPENING

LALKATOLALKA / PUPPETISPUPPET

OPROWADZANIE KURATORSKIE / CURATOR’S TOUR: Andrzej Dworakowski

15:00 – ATB 214

Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / THE ACADEMY OF PERFORMING ARTS

 WYSPA LEMURÓW. FIKCYJNA HISTORIA NATURALNA / ISLAND OF LEMURS. FICTITOUS NATURAL HISTORY

15:00 – ATB 302/2

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

MIESZKANIE 302/2 / 302/2 APARTMENT

16:00 – ATB TS

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

CEREMONIA OTWARCIA / OPENING CEREMONY

18:00 – BTL SK

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK / BIAŁYSTOK PUPPET THEATRE

JUTRO BĘDZIE PADAĆ…/ IT WILL RAIN TOMORROW

20:00 – BTL

Malovice CZECHY / Malovice CZECH REPUBLIC

DIVADLO CONTINUO / DIVADLO CONTINUO 

HIC SUNT DRACONES / HIC SUNT DRACONES

21:30 – Rynek Kościuszki / Kościuszko Market Square

PERFORMANCE/ PERFORMANCE

*spektakl plenerowy / outdoor spectacle

22:30 – ZK

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

KAPELA BRACI REJWÓW

KONCERT / CONCERT

*wstęp tylko dla uczestników Festiwalu / admission only for Festival participants

19 CZERWCA / JUNE 19

Środa / Wednesday

9:00 – 12:00 – ATB 103

UGANDA / UGANDA

JOSEPH TEBANDEKE

OTWARTE WARSZTATY MISTRZOWSKIE / MASTER WORKSHOPS/OPEN

ZAPOMNIENI / THE FORGOTTEN ONES

10:00 – ATB 214

Bratysława SŁOWACJA / Bratislava SLOVAKIA

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH /ACADEMY OF PERFORMING ARTS

PODRÓŻ BARNABY’EGO / BARNABY’S TRIP

11:00 – ATB 306

Kijów UKRAINA / KyivUKRAINE

KIJOWSKI NARODOWY UNIWERSYTET TEATRU, FILMU I TELEWIZJI IM. IWANA KARPOWICZA KARPENKO-KARYJEWA / KYIVNATIONAL IVAN KARPOVICH KARPENKO-KARY THEATRE, CINEMA AND TELEVISION UNIVERSITY

LEGENDA O DZIEWCZYNIE O IMIENIU GULJIAN / THE LEGEND OF GULJIYAN

12:00 – ATB 216

Bratysława SŁOWACJA / Bratislava SLOVAKIA

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH /ACADEMY OF PERFORMING ARTS

ALEGORIA DUSZY/ ALLEGORY OF THE SOUL

14:00, 16:00 – BTL Sala prób / BTL rehearsal room

Mediolan WŁOCHY / Milan ITALY

Teatr ELSINOR / Teatro ELSINOR

MAKÀNI / MAKÀNI

15:00 – ATB 302/2

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

MIESZKANIE 302/2 / 302/2 APARTMENT

16:00 – ATB 306

Praga CZECHY / Prague CZECH REPUBLIC

AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH / THE ACADEMY OF PERFORMING ARTS

WILKI W ŚCIANACH / THE WOLVES IN THE WALLS

17:00 – ATB TS

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

BARANOWSKA, CZARNECKA

DISABILITY / DISABILITY

18:00 – ATB TS

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

SEMINARIUM / SEMINAR

INKLUZYWNOŚĆ W TEATRZE / INCLUSIVENESS IN THEATRE

Moderatorka: Julianna Błaszczyk

18:30 – BTL SK

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK / BIAŁYSTOK PUPPET THEATRE

PRZEMIANA / THE METAMORPHOSIS

20:00 – Teatr Wolność

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

TEATR WOLNOŚĆ

KSIĄŻĘ/ PRINCE

20:30 – BTL SG

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK / BIAŁYSTOK PUPPET THEATRE

PARTYCJA, KRÓLOWA SIECI – CYBERMUSICAL / PARTITION, QUEEN OF THE NETWORK – CYBERMUSICAL

21:00 – ATB 103, 112

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

JULITA CHARYTONIUK, MAGDALENA WIEREMIEJUK, MARIA ŻYNEL

WSZYSTKO MILKNIE KIEDY ŚPIEWAM/SOUND EXPERIENCE – FEEL INVITED / EVERYTHING IS SILENT WHEN I SING/SOUND EXPERIENCE – FEEL INVITED

22:00 – ZK

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

OPEN STAGE

20 CZERWCA / JUNE 20

Czwartek / Thursday

9:00 – 16:00 – ATB 301

ESTONIA / ESTONIA

ERIK ALALOOGA

OTWARTE WARSZTATY MISTRZOWSKIE / MASTER WORKSHOPS/OPEN

PRAKTYCZNE WPROWADZENIE DO TEATRU PRZEDMIOTU / PRACTICAL INTRODUCTION TO OBJECT THEATRE

10:00, 12:00 – ATB 214

Wrocław POLSKA /Wrocław POLAND

AKADEMIA SZTUK TEATRALNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE, FILIA WE WROCŁAWIU / THE STANISŁAW WYSPIAŃSKI NATIONAL ACADEMY OF THEATRE ARTS IN CRACOW, BRANCH CAMPUS IN WROCŁAW

KTO SIĘ BOI PANI EŚ? / WHO IS AFRAID OF MRS EŚ?

11:00 – ATB TS

Verscio SZWAJCARIA / Verscio SWITZERLAND

AKADEMIA DIMITRI / DIMITRY ACADEMY

GDZIE JEST BIT? / WHERE IS THE BEAT?

14:30 – ATB 306

Verscio SZWAJCARIA / Verscio SWITZERLAND

AKADEMIA DIMITRI / DIMITRY ACADEMY

PO KOŃCU / AFTER THE END

15:00 – ATB 306

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

MIESZKANIE 302/2 / 302/2 APARTMENT

16:00 – ATB TS

Kijów UKRAINA / KyivUKRAINE

KIJOWSKI NARODOWY UNIWERSYTET TEATRU, FILMU I TELEWIZJI IM. IWANA KARPOWICZA KARPENKO-KARYJEWA / KYIVNATIONAL IVAN KARPOVICH KARPENKO-KARY THEATRE, CINEMA AND TELEVISION UNIVERSITY

NADZIEJA. WERTEP / HOPE. VERTEP

17:00 – ATB TS

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

SEMINARIUM / SEMINAR

WERTEP. NADZIEJA. CZY TRADYCJA MOŻE BYĆ NOWOCZESNA? / VERTEP. HOPE. CAN TRADITION BE MODERN?

Moderator: Kamil Kopania

17:00 – Teatr Wolność

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

TEATR WOLNOŚĆ

KSIĄŻĘ/ PRINCE

19:00 – BTL SK

Wiedeń AUSTRIA/ Wien AUSTRIA

DSCHUNGEL WIEN

KINGX & QWEENS / KINGX & QWEENS

20:40 – BTL SG

Warszawa POLSKA / Warsaw POLAND

TEATR MALABAR HOTEL

KAFKA.KOMEDIA/ KAFKA. COMEDY

22:30 – ZK

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

TURNIEJ IMPROWIZACJI / IMPRO TOURNAMENT

IMPROWIZACJE ATB / ATB IMPROVISATIONS

21 CZERWCA / JUNE 21

Piątek / Friday

9:00 – 16:00 – ATB 301

ESTONIA /ESTONIA

ERIK ALALOOGA

OTWARTE WARSZTATY MISTRZOWSKIE / MASTER WORKSHOPS/OPEN

PRAKTYCZNE WPROWADZENIE DO TEATRU PRZEDMIOTU / PRACTICAL INTRODUCTION TO OBJECT THEATRE

10:00 – BTL SK

Wiedeń AUSTRIA/ Wien AUSTRIA 

DSCHUNGEL WIEN 

KINGX & QWEENS / KINGX & QWEENS

10:00 – ATB 216

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

11:00 – ATB 306

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

12:00 – ATB 214

Stuttgart NIEMCY / Stuttgart GERMANY

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA MUZYKI I SZTUK SCENICZNYCH/ STATE UNIVERSITY OF MUSIC AND PERFORMING ARTS

STUTTCASE 1 / STUTTCASE 1

14:00 – BTL SK

LED

PRELEKCJE INSPIROWANE WYSTĄPIENIAMI TYPU TED / LECTURES INSPIRED BY TED SPEECHES

ADRIANNA HELENA MROWIEC

O OSOBISTYM DOŚWIADCZENIU ARTYSTKI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ/ ABOUT PERSONAL EXPERIENCE OF AN ARTIST WITH A DISABILITY

BARTOSZ ŚLIWECKI

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ W TEATRZE / VIRTUAL REALITY IN THEATRE

ŁUKASZ ZALESKI

NIELALKOWY REŻYSER W LALKOWYM ŚWIECIE / NON-PUPPETRY DIRECTOR IN PUPPETRY WORLD

15:00 – ATB 302/2

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

MIESZKANIE 302/2 / 302/2 APARTMENT

16:00 – ATB 216

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

17:00 – ATB TS

Stuttgart NIEMCY / Stuttgart GERMANY 

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA MUZYKI I SZTUK SCENICZNYCH / STATE UNIVERSITY OF MUSIC AND PERFORMING ARTS

STUTTCASE 2 / STUTTCASE 2

18:00 – ATB TS

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

SEMINARIUM / SEMINAR

WSPÓŁCZESNE METODY PRZYGOTOWYWANIA OSÓB AKTORSKICH DO SAMODZIELNEJ PRACY W TEATRZE LALEK/ METHODS OF PREPARING ACTORS FOR INDEPENDENT WORK IN PUPPET THEATRE

Moderator: Marcin Bartnikowski

18:00 – Teatr Wolność

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

TEATR WOLNOŚĆ

KSIĄŻĘ/ PRINCE

20:30 – BTL SK

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK / BIAŁYSTOK PUPPET THEATRE

GPS / GPS

22:00 – BTL patio

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK / BIAŁYSTOK PUPPET THEATRE

KONCERT/ CONCERT

BTL DAJE JAZZU / JAZZ in BTL

22:30 – ATB

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

22 CZERWCA / JUNE 22

Sobota / Saturday

10:00 – ATB 306

Dniepr UKRAINA / Dnipro UKRAINE

WYŻSZA SZKOŁA TEATRALNO-ARTYSTYCZNA / DNIPRO PROFESSIONAL THEATRE AND ART COLLEGE OF CULTURE

OCZEKIWANIA / EXPECTATIONS

11:00 – ATB 114

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

KAMIL KOPANIA

OPROWADZANIE KURATORSKIE / CURATOR’S TOUR

NASZA SZKOŁA, NASZE ŻYCIE / OUR SCHOOL, OUR LIFE

12:00 – ATB TS Foyer

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ANDRZEJ DWORAKOWSKI

OPROWADZANIE KURATORSKIE / CURATOR’S TOUR

LALKATOLALKA / PUPPETISPUPPET

13:00 – ATB 214

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

14:00 – ATB TS

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

CEREMONIA ZAMKNIĘCIA / CLOSING CEREMONY

16:00 – ATB 306

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU/ THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

16:00 – ATB 216

Białystok POLSKA / Białystok POLAND

AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE,FILIA W BIAŁYMSTOKU / THE ALEKSANDER ZELWEROWICZ NATIONAL ACADEMY OF DRAMATIC ART IN WARSAW,BRANCH CAMPUS IN BIAŁYSTOK

ŻYŁA GŁÓWNA / MAIN VEIN

18:00 – BTL SK

Nowy Jork STANY ZJEDNOCZONE/ New York, The United States

LONE WOLF TRIBE

BODY CONCERT / BODY CONCERT

19:30 – BTL SG

HOLANDIA / NETHERLANDS

ILLUSIONARY ROCKAZ COMPANY & DUDA PAIVA COMPANY

AVATĀRA / AVATĀRA

Wystawa jubileuszowa NASZA SZKOŁA, NASZE ŻYCIE (ATB 114) będzie dostępna każdego dnia od 19 do 22 czerwca w godzinach: 12:00 – 14:00 oraz 17:00-18:00;

Wystawa LALKATOLALKA (ATB TS Foyer) będzie dostępna każdego dnia festiwalu w godzinach pracy ATB;

Efekty rezydencji twórczych zrealizowanych w ATB będą prezentowane w ATB 207 oraz ATB 201 w godzinach 12:00 – 18:00 przez wszystkie dni festiwalu (18-22.06).

Na spektakl MIESZKANIE 302/2 konieczne jest wpisanie się na listę z uwagi na ograniczoną ilość uczestników (8 osób). Lista znajduje się w Biurze Festiwalowym.

The anniversary exhibition ‘OUR SCHOOL, OUR LIFE’ will be available every day from June 19 to 22 from 12:00 to 14:00 and from 17:00 to 18:00

The ‘PUPPETISPUPPET’ exhibition (ATB TS foyer) will be available every day of the festival during ATB opening hours.

The effects of creative residencies completed in ATB will be presented in ATB 207 and ATB 201 from 12:00 to 18:00

It is necessary to register for the performance ‘302/2 Apartment’ due to the limited number of participants (8 people). The list is available in the Festival Office.

LEGENDA / LEGEND

ATB TS – Akademia Teatralna, Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego / Theatre Academy, Jan Wilkowski School Theatre; (ul. Sienkiewicza 14 / 14 Sienkiewicza St.)

ATB TS Foyer – Akademia Teatralna, Foyer Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego / Theatre Academy, Foyer of Jan Wilkowski School Theatre; (ul. Sienkiewicza 14 / 14 Sienkiewicza St.)

ATB 112, 205, 207, 214, 216, 306 – Akademia Teatralna, Sale nr 112, 205, 207, 214, 216, 306 / Theatre Academy, Rooms no. 112, 205, 207, 214, 216, 306; (ul. Sienkiewicza 14 / 14 Sienkiewicza St.)

BTL SG – Białostocki Teatr Lalek, Scena Główna / Białystok Puppet Theatre, Main Stage; (ul. Kalinowskiego 1 / 1 Kalinowskiego St.)

BTL SK – Białostocki Teatr Lalek, Scena Kameralna / Białystok Puppet Theatre, Studio Stage; (ul. Kalinowskiego 1 / 1 Kalinowskiego St.)

Teatr Wolność (Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 2/12 / 2/12 1000-lecia Państwa Polskiego St.)

ZK – ZMIANA KLIMATU – Klub Festiwalowy / Festival Club (ul. Warszawska 6 / 6 Warszawska St.)

Komentarze
Udostepnij