Zapowiedzi

Morderca jest wśród nas – Odsłona II w Warszawskiej Syrenie

Morderca jest wśród nas

Odsłona II: „069 zgłoś się”

Premiera w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów w Teatrze WARSawy.

Premiera: 22 listopada 2019, Teatr Syrena.

PRL, lata 70. Gierek właśnie sprowadził Coca-Colę, z olimpiady w Montrealu ze złotem wracają Szewińska, Wszoła i siatkarze Wagnera. W radiu Unitra śpiewa zespół Gawęda. Przed dancingiem w Sali Kongresowej taksówkarze zmieniają się za kierownicą żółtego dużego fiata, Karwowski z Maliniakiem idą opijać zakończenie budowy Trasy Łazienkowskiej, a w toalecie znaleziono trupa. Badylarz, inżynier, żołnierz czy szpieg? Wszystko, czego dziś chcę to, to rozwiązać zagadkę tego morderstwa. A więc – 069 zgłoś się!

Morderca jest wśród nas. W nowym cyklu bierzemy zbrodnie na warsztat dawnej stolarni Teatru Syrena. W tej niedostępnej wcześniej dla widzów przestrzeni będziemy stwarzać na ich oczach wariacje kryminalne. Nastrój zbuduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Nie będzie sceny ani widowni, będzie improwizacja, w której mogą wziąć udział tylko chętni widzowie. Reszta może spokojnie obserwować z kieliszkiem lub kuflem w dłoni.

Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Kto okaże się mordercą? O tym za każdym razem zdecydują widzowie, a trupa spełni ich ostatnią wolę. Każdy pokaz będzie unikatowy, każdy będzie zagadką do samego końca.

W kolejnych miesiącach: porachunki żydowskich gangów na Karcelaku; mord w domu publicznym w okupowanej Warszawie, zbrodnia na pokładzie transatlantyku MS Batory wiozącego zespół Mazowsze oraz denat w pokoju hotelowym Eltona Johna.

Wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem!

Ramy fabularne zbrodni: Joanna Drozda i Michał Wybieralski

Reżyseria na żywo i performowanie aktorskie: Joanna Drozda

Scenografia: Piotr Polak

OBSADA:
Olga Mysłowska i Daniel Pigoński (POLPO MOTEL)
Wioletta Kopańska (jako 069)
Michał Murawski
Joanna Drozda
i inni

Komentarze
Udostepnij