Zapowiedzi

15 kwietnia zakończy się nabór tekstów do AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy

16 stycznia Teatr Polski w Bydgoszczy otworzył nabór do czwartej edycji międzynarodowego konkursu dla dramatopisarzy i dramatopisarek – AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy. Nabór tekstów zakończy się 15 kwietnia b.r.. Na laureatkę lub laureata czeka nagroda w wysokości 50 tys. złotych, która zostanie przyznana podczas XXIII edycji Festiwalu Prapremier planowanego w dniach 17 – 23 listopada.

Konkurs kierowany jest do dramatopisarzy i dramatopisarek z Polski, Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy, Uzbekistanu i Węgier. Kraje AURORY łączą wspólne, czy podobne, doświadczenia historyczne, ekonomiczne i emancypacyjne. Utwory można przesyłać w jednym z czterech języków: angielskim, polskim, rosyjskim lub ukraińskim.

Celem konkursu jest wspieranie twórczości, poszukiwanie nowego języka teatralnego i wyłonienie najciekawszych tekstów, które podejmują tematy istotne dla współczesności. Finałowy tydzień AURORY jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń artystów i artystek z szeroko pojmowanego „regionu”.Nabór tekstów do czwartej edycji AURORY trwa jeszcze do 15 kwietnia do godziny 23:59 czasu polskiego. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz informacje o Konkursie dostępne są na stronie www.auroraaward.pl. Na stronie Konkursu znajduje się także zakładka z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAQ).

Komentarze
Udostepnij