Zapowiedzi

15 piosenek o Nowym Jorku (1990-2001) – Finał projektu Lato w krakowskim Teatrze Ludowym 2021

Zwieńczenie warsztatów w krakowskim Teatrze Ludowym…

Przed nami dwa wyjątkowe pokazy spektaklu “KONIEC ŚWIATA W CENTRAL PORK czyli 15 piosenek o Nowym Jorku (1990-2001)”. Spektakl jest zwieńczeniem dwutygodniowych warsztatów teatralnych z młodzieżą prowadzonych we współpracy z reżyserem Dariuszem Starczewskim i dramaturgiem Łukaszem Drewniakiem. Zapraszamy na Dużą Scenę w dniach 10 i 11 lipca. Startujemy o godz.17.00. Bilety do nabycia w kasach oraz online na ludowy.pl

Zainspirowani fabułami seriali i filmów, których akcja osadzona jest w N.Y.C w latach dziewięćdziesiątych przedstawiamy opowieść o miłości i samotności w wielkim mieście, o marzeniach i lękach, wzlotach i upadkach „pokolenia X”. Pokażemy nowojorska bohemę artystyczną, grono freaków i outsiderów, wyścig szczurów, powszechne neurozy i specjalistyczne terapie. Zaśpiewamy wiele kultowych amerykańskich piosenek z ostatniej dekady XX wieku.

Akcja spektaklu rozpocznie się od skutków wiary w ideę „końca historii” Francisa Fukyiamy i transmitowanej na żywo w telewizji Wojny w Zatoce. Finalnym akordem naszej opowieści będzie atak na World Trade Centre, bo wtedy naprawdę skończyły się beztroskie lata dziewięćdziesiąte. Zapraszamy do Central Pork, nowojorskiej klubo-kawiarni, w której koncentruje się życie grupy przyjaciół i mieszkańców kilku kamienic. Odbywają się tu koncerty, slamy poetyckie i debaty polityczne. Młodzi ludzie zakochują się i odkochują w sobie, szukają pracy, rewolucjonizują muzykę rockową. Bawią się w sylwestrową noc, jedzą indyka w Święto Dziękczynienia, obdarowują prezentami w Wigilię, zaskakuje ich blackout. Boją się pluskwy milenijnej. I życia, które przyjdzie potem.

Twórcy:
dramaturgia – Łukasz Drewniak
reżyseria – Dariusz Starczewski
scenografia – Joanna Jaśko-Sroka
choreografia – Wojciech Kaproń
muzyka/opracowanie muzyczne – Artur Sędzielarz impostacja głosu – Anna Branny

Komentarze
Udostepnij