Zapowiedzi

21 maja Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ponownie wraca do gry

Wracamy do gry!

21 maja Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ponownie wraca do gry. Pierwszy weekend powrotu zapowiada się interesująco. Teatr zaczyna mocnymi propozycjami – spektaklami, które na żywo, tak naprawdę, zostaną zaprezentowane po raz pierwszy. „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” w reż. Wojciecha Farugi to spektakl, który Teatr pokazał dotychczas wyłącznie raz, w streamingu, natomiast twórcy monodramu „Ameri Cane” po pokazach przedpremierowych w lipcu 2020 roku i jesiennej premierze, także czekali do tej pory na rzeczywiste spotkanie z widzami. Zespół Teatru w Krakowie nie kryje satysfakcji z możliwości powrotu na scenę i radości na spotkanie z widownią na żywo.

Oto kalendarium na maj:

Od 21 do 23 maja na żywo, na scenę przy Placu św. Ducha wraca spektakl na podstawie Magdaleny Fertacz „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” w reżyserii Wojciecha Farugi. Premiera co prawda odbyła się pod koniec marca – jednak pokazana dotychczas była wyłącznie jako transmisja online. Zatem w niedzielę, 23 maja zaplanowana jest rzeczywista premiera – na żywo: aktorzy na scenie grający dla publiczności w Teatrze, na Dużej Scenie. Spektakl inspirowany jest „Baśniami tysiąca i jednej nocy” oraz życiem znakomitej dziennikarki Oriany Fallaci. Islamska rewolucja irańska z 1979 roku zostanie pokazana przez pryzmat starych perskich opowieści. Pretekstem jest wizyta Fallaci w Teheranie i spotkanie z ajatollahem Chomeinim.  Na scenie: Marta Konarska, Hanna Bieluszko, Bożena Adamek, Alina Szczegielniak, Marta Waldera, Agnieszka Kościelniak, Karolina Kamińska, Andrzej Grabowski / Tadeusz Zięba, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Antoni Milancej, Jerzy Światłoń i Krystian Łysoń,  

Również od piątku do niedzieli (21 – 23 maja) na Scenie Domu Machin będzie można zobaczyć monodram Grzegorza Łukawskiego w reżyserii Mirka Kaczmarka „Americane”. To muzyczna, jazzująca opowieść o mężczyźnie w kryzysie wieku średniego z piosenkami Freda Buscaglione, wypełniona tekstami Charlesa Bukowskiego. Aktorowi będzie na scenie towarzyszyła Halina Jarczyk z zespołem, zatem jest to spektakl dla tych, którym w ostatnich miesiącach brakowało muzyki na żywo. Spektakl jest dla widzów dorosłych.

Do końca maja w Teatrze w Krakowie można także będzie zobaczyć na Dużej Scenie „Hamleta” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, na Scenie MOS „Boga Mordu” w reż. Marka Gierszała. 28 maja odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka Myślenia”.  To będzie jedyna propozycja, którą można zobaczyć zarówno na żywo, ale także w streamingu. Wszystkie inne Teatr gra wyłącznie na żywo.

Aktualne kalendarium znajduje się na www.teatrwkrakowie.pl , a bieżące informacje można znaleźć także na stronie Teatru na Facebooku.

fot. Bartek Barczyk / materiały prasowe Teatru w Krakowie

Komentarze
Udostepnij