Zapowiedzi

26 maja retransmisja do kin nowej wersji baletu „Córka źle strzeżona” Hérolda w legendarnej choreografii Ashtona

W niedzielę 26 maja (i okoliczne daty) KinoMaestro.pl pokaże w polskich kinach nową wersję baletu „Córka źle strzeżona” Hérolda w legendarnej choreografii Ashtona. Spektakl zarejestrowano w marcu tego roku w Operze Paryskiej.

Lista kin i bilety: https://kinomaestro.pl/gramy/corkazlestrzezona#seanse

Zwiastun: https://youtu.be/qpYUBeJBEbE

Przygotowany przez zespół baletu Opery Paryskiej spektakl „Córki źle strzeżonej” to przezabawna i wzruszająca opowieść, w której występuje postać pruderyjnej matki (grana przez mężczyznę) mającej wiele do powiedzenia w tym beztroskim balecie-pantomimie.

Treść tego dzieła jest stara jak świat. Lise, córka zamożnej wdowy Simone, kocha się z wzajemnością w Colasie, młodzieńcu z pobliskiej wsi. Simone ma jednak inne plany wobec swojej Lise. Chce ją wydać za pochodzącego z bogatej rodziny, ale niezdarnego Alana. Czy uda jej się upilnować córkę i dopiąć swego?

„Córka źle strzeżona” to historia wiejska, pasterska, odwołująca się do tradycji wsi i chłopstwa – charakterystyczna dla epoki romantyzmu, w której powstała. Przezabawny taniec Simone w chodakach jest najbardziej rozpoznawalnym fragmentem „Córki źle strzeżonej”. Najsłynniejszą obecnie choreografią tego baletu do muzyki francuskiego kompozytora Ferdinanda Hérolda jest ta Fredericka Ashtona, pochodząca z lat 60. ubiegłego wieku. Ten słynny angielski tancerz i choreograf specjalizował się w przywracaniu do życia starszych baletów. I czynił to z niezmiernym powodzeniem. Jego wersję obejrzymy i my.

Czas trwania: około 130 minut (w tym jedna przerwa)

Polskie napisy

Komentarze
Udostepnij