Zapowiedzi

TR Warszawa | CZĄSTKI KOBIETY na Kunstenfestivaldesarts 2021

Kunstenfestivaldesarts 2021 odbędzie się w dniach 7-30 maja 2021 r. i 1-8 lipca 2021 r. częściowo w formule online.

Brukselski festiwal jest wiodącym wydarzeniem obszaru sztuk performatywnychw Europie. W obszarze zainteresowań dyrekcji festiwalu są spektakle i projekty artystyczne, które cechuje artystyczny eksperyment i poszukiwania nowego języka performatywnego. Na to prestiżowe, międzynarodowe wydarzenie artystyczne rokrocznie przyjeżdża publiczność z wielu zakątków świata, zainteresowana najnowszymi trendami w sztuce. W programie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in. pokazy online 9 wydarzeń artystycznych z całego świata.

Niektóre z nich odbędą się na żywo w Brukseli i streamowane będą prosto ze scen wybranych brukselskich teatrów za pośrednictwem strony www.onlinetheatre.kfda.be.

Wybrane wydarzenia festiwalowe będziemy rekomendować na Facebooku TR Warszawa. 

Cząstki kobiety to feministyczny, napędzany przez siłę i determinację kobiecych postaci dramat rodzinny, rozgrywający się we współczesnej Warszawie. Rodzinne spotkanie jak soczewce skupia problemy i wewnętrzne konflikty polskiego społeczeństwa.

Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Maja, która mierzy się z osobistą tragedią. Aby wyjść z życiowego zakrętu, musi zakwestionować całe dotychczasowe życie i na nowo zbudować relacje z bliskimi. „Cząstki kobiety” to poruszający obraz współczesnych kobiet, walczących o prawo do decydowania o własnym życiu. Reżyser Kornél Mundruczó i autorka scenariusza Kata Weber empatycznie portretują każdą z wyrazistych postaci, nie oceniając i nie krytykując nikogo ze zgromadzonych przy rodzinnym stole osób.

Przedstawienie, wykorzystujące filmowe środki wyrazu ujmuje intymną narracją, realizmem szczegółu i czułością aktorskich kreacji. „Cząstki kobiety” są drugim po „Nietoperzu” (prem. 2012, prod. TR Warszawa) spektaklem Kornéla Mundruczó zrealizowanym w Polsce; oba przedstawienia zyskały uznanie polskiej i międzynarodowej publiczności.

Podczas Kunstenfestivaldesarts widzom zostanie zaprezentowane nagranie zrealizowane przez Michała Dymka dla TR Online w grudniu 2020 roku.
Nagranie dostępne będzie z napisami angielskimi i francuskimi.

OBSADA: Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Magdalena Kuta, Sebastian Pawlak, Marta Ścisłowicz, Justyna Wasilewska, Agnieszka Żulewska

Komentarze
Udostepnij