Zapowiedzi

Warsztaty teatralno- taneczne dla dzieci 3- 8 lat z Teatrem La La Lena w Warszawie

Warsztatowe zajęcia dla dzieci od 3 do 8 lat

Warsztaty teatralno- taneczne z Teatrem La La Lena to projekt skierowany do dzieci w wieku 3-8 lat. Warsztaty zakończą się prezentacją spektaklu pt. “Twoje czy moje”? w wykonaniu Teatru La La Lena.

Udział w warsztatach i spektaklu jest bezpłatny, lecz obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

e- mail: la.la.lena.teatrdladzieci@gmail.com

Miejsce:
Studio Kultura Fizyczna
ul. Cieszyńska 6
Warszawa, Mokotów

Szczegółowy opis:

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, jak powstaje spektakl teatralny i jakie znaczenie mają jego składniki: słowo, intonacja, ruch i taniec, rekwizyt, muzyka. Poszczególne zagadnienia będą dostosowywane do grupy wiekowej uczestników, a przebieg warsztatów będzie formą edukacji poprzez zabawę. Warsztaty podzielone będą na trzy dni:

1 października, piątek:
16:00 warsztaty teatralne dla dzieci 3-5 lat
17:15 warsztaty teatralne dla dzieci 6-8 lat

2 października, sobota:
11:00 warsztaty taneczne dla dzieci 3-5 lat
12:15 warsztaty taneczne dla dzieci 6-8 lat

3 października, niedziela:
11:00 – 12:00 spektakl pt. “Twoje czy moje”? plus zabawa po spektaklu


Jaki jest cel naszego spotkania?

Wzbogacenie u dzieci umiejętności zabawy z ruchem, rytmem, głosem, słowem, rekwizytem. Umiejętność budowania scen oraz tworzenia własnych opowieści, rozwinięcie umiejętności samodzielnego i abstrakcyjnego myślenia, wprowadzenie dzieci do odbioru sztuki szeroko pojętej – zarażenie dzieci teatrem i tańcem i zachęcenie ich do własnej twórczości, wzmocnienie kreatywności, poprawę umiejętności społecznych dzieci, dostarczanie opiekunom narzędzi wspomagających proces edukacji dzieci.

Projekt realizowany jest w ramach programu “Mobilni w kulturze 2021” prowadzonego przez Fundację Inna Przestrzeń, organizowanego i finansowanego przez Urząd m. st. Warszawy.

Komentarze
Udostepnij