Zapowiedzi

Psi dzień w Elektrze! Spotkanie dla dzieci wokół książki „Kundelek” Marty H. Milewskiej w MIK

Psi dzień w Elektrze!

W Psi dzień zapraszamy na czytanie psie harce i kreatywne zabawy na żywo. 15 maja o 12:00 w Czytelni słów i dźwięków ELEKTRA odbędzie się spotkanie autorskie połączone z czytaniem fragmentów książki pt.: Kundelek Marty H. Milewskiej, ale nie tylko! To również spotkanie z dogoterapią, suczką PIANKĄ i jej opiekunką, które wprowadzą nas w psi świat. Na koniec wspólnie stworzymy swoje własne kundelki, korzystając z artbooka Magdy Jurek i Małgorzaty Gurowskiej Psikusy.

Marta H. Milewska to autorka książek dla dzieci i młodzieży, w tym cyklu Przygody Mietka, Małe historie o wielkich marzeniach i nagrodzonej przez czytelników Czy wróżka zębuszka istnieje. W tym roku powraca z historią o przyjaźni, psim oddaniu i wdzięczności. Na spotkanie autorskie połączone z czytaniem fragmentów książki pt.: Kundelek zapraszamy do Czytelni słów i dźwięków Elektra 15 maja 2022 roku o godz. 12.00.

Bohaterowi książki niezbyt dobrze się w życiu wiedzie. Nie dość, że rodzi się jako kundelek, a nie rasowy szczeniak, to jeszcze trochę utyka i nie grzeszy urodą. Nie ma też szczęścia do ludzi. Na ulicy poznaje prawdziwą przyjaciółkę, ale ich przyjaźń przerywa wypadek…”

Psi dzień w Elektrze to, oprócz wspólnego czytania, również spotkanie z dogoterapią, suczką Pianką i jej opiekunką. Pianka pokaże dzieciom psi świat, nauczy jak zachować się podczas spotkania z obcym psem, co u psa oznacza żółta wstążeczka, co psy lubią, a za czym nie przepadają. A że kontakt z psem leczy i koi, każdy będzie miał okazję przytulić się do Pianki. Na koniec wspólnie stworzymy swoje własne kundelki, korzystając z artbooka Magdy Jurek i Małgorzaty Gurowskiej Psikusy. Artbook zawiera grafiki z wizerunkami psów rasowych, przeznaczone do wycinania i swobodnego miksowania. W wyniku mieszania ze sobą głów, łap, ogonów i łat, powstają kundle o nieoczekiwanych kształtach i najróżniejszych charakterach. Psikusy mają uczyć tolerancji dla inności, uwrażliwiać na psią krzywdę i otwierać na piękno nieoczywiste.

Goście: Marta H. Milewska, Monika Polańczyk, Marta Grądzik, Pianka 🙂

Psi dzień w Elektrze
15 maja 2022 r. (nd) 12:00 | Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra
Spotkanie przeznaczone dla dzieci 6-10 lat
Wstęp wolny, obowiązują zapisy elektra@mik.waw.pl

Komentarze
Udostepnij