Zapowiedzi

48 tygodni z Różewiczem we wrocławskim Capitolu

Od  dziś, 13 grudnia 2021 do  w listopada 2022 Teatr Muzyczny Capitol  przez 48 poniedziałków będzie prezentować kolejne, półgodzinne odcinki „24’21 Różewicz Jam Session”.

Niezwykły koncert, którym uczciliśmy setną rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza, miał miejsce na Podwórku Teatru Muzycznego Capitol. Zaczął się w południe 2 października 2021 i trwał bez przerwy przez 24 godziny do południa dnia następnego.

W poetycko-muzycznym maratonie wzięło udział niemal 100 artystek i artystów, obserwowała ich publiczność na żywo i ta oglądająca  streaming online.

Aktorki i aktorzy oraz muzycy zmieniali się co pół godziny, tworząc półgodzinne monodramy z improwizowaną na żywo muzyką. Na Podwórku Capitolu wystąpili m.in. Teresa Sawicka, Piotr Rachoń, Mariusz Lubomski, Marta Zięba, Krzesimir Dębski, Justyna Szafran, Bogusław Kierc, Wiesław Cichy, muzycy przygotowali niezwykłe zestawy instrumentów: teremin, sitar, gongi, dyktafony, syntezatory obok fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli.

Autorem tego pomysłu był Konrad Imiela, który opatrzył swoim reżyserskim komentarzem wszystkie 48 odcinków. W pierwszym odcinku – wiersze i proza Tadeusza Różewicza z tomiku „Echa leśne” w interpretacji Jana Kowalewskiego. Grają z nim prawnuk poety Mikołaj Czerniatowicz (perkusja) i Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika).

Zapraszamy na nasz Facebookowy profil, na nasz kanał na YouTube, i na stronę teatr-capitol.pl. Co tydzień, w każdy poniedziałek o godzinie 13:00 pojawi się tam kolejny odcinek „24’21 Różewicz Jam Session”.

Komentarze
Udostepnij