Zapowiedzi

9. koncert zaduszkowy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

27 października po raz dziewiąty Teatr Muzyczny w Poznaniu odda hołd pamięci polskim bohaterom II wojny światowej oraz ofiarom gestapo. Tego dnia odbędzie się bowiem na „Koncert Zaduszkowy – W tonacji życia. Piosenki Johna Bucchino”, który po raz kolejny podkreśli wagę historii miejsca, gdzie znajduje się siedziba Teatru Muzycznego. Na scenie będzie można zobaczyć: Annę Lasotę, Wojciecha Daniela, Annę Federowicz, Łukasza Kocura oraz Macieja Pawlaka. Wystąpią również tancerze Mateusz Adamczyk oraz Paula Goerlich, a także muzycy w składzie: Jakub Kraszewski (fortepian) i Kuba Marciniak (saksofon). Całość wyreżyseruje Radosław Elis.

Wspólnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu za organizację Koncertu Zaduszkowego odpowiada poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

John Bucchino należy do grona najznakomitszych, żyjących twórców piosenek związanych z tradycją broadwayowską. Ich znakami rozpoznawczymi są piękne linie melodii podparte niebanalną harmonią, oraz głębokie, poetyckie teksty. Przesłanie piosenek Bucchino jest uniwersalne: splatają się w nich miłość, samotność, radość, tęsknota i spełnienie. Niektóre z nich odwołują się do warstwy duchowej, stanowiąc głębokie wyznania religijne. Jedna z takich piosenek – „Lepiej niż ja” („Better than I”) znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Joseph – King of Dreams” wytwórni DreamWorks, osiągając znaczną popularność. Z kompozytorem współpracowali najwybitniejsi artyści sceny nowojorskiej: Liza Minelli, Patti LuPone, Kristin Chenoweth, czy Art Garfunkel. Poznański koncert z piosenkami Johna Bucchino będzie więc niezwykłą wędrówką przez najróżniejsze odcienie życia, zwieńczonego nadzieją na nieśmiertelność.

Realizacja kolejnej już edycji Koncertu Zaduszkowego niezmiennie wynika z potrzeby upamiętniania poprzez twórczość artystyczną, będącą uniwersalnym medium przekazu, szlachetnych postaw oraz okazywania szacunku dla trudnej, lecz ważnej historii. Jest on jednocześnie doskonałą okazją do dialogu międzypokoleniowego oraz spotkania ze świadkami i bohaterami polskiej historii oraz kształtowania dumy z historii i postaw bohaterów.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy Koncertu złożą kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniająca bohaterów, która znajduje się nieopodal wejścia do Teatru.

Wydarzeniu towarzyszy premiera płyty z koncertu, którą będzie można kupić na stoisku sprzedażowym w dniu wydarzenia, a od 28 października w kasie oraz online w sklepie internetowym.

Wydarzenie odbędzie się 27 października o godz. 17.30 i 20.00. Bilety dostępne są w kasie oraz na www.teatr-muzyczny.pl i Bilety24.pl.

fot. M. Kordula

Komentarze
Udostepnij