Zapowiedzi

Albumy muzyczne na platformie MŁYNOTEKA

Na platformie MŁYNOTEKA dostępny jest od dzisiaj (piątek 22.01) pierwszy album muzyczny: „Plac zabaw” formacji Nocny SuperSam, na którym usłyszeć można teksty Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, reżyserki i dramatopisarki Teatru MŁYN oraz wokal jej siostry Agaty Kołodziejczyk, aktorki. W styczniu i lutym 2021 teatr planuje zamieszczenie na swojej platformie z multimediami łącznie czterech albumów.

Teatr Młyn to nie tylko spektakle, to także oryginalne projekty muzyczne i artyści, którzy poprzez słowo i muzykę przyglądają się światu. W najbliższych tygodniach Teatr Młyn udostępni aż cztery albumy z lat 2013-2018. Każdy z nich to inny rodzaj muzycznej przygody, inna stylistyka i spojrzenie na codzienne sprawy i problemy. Dwa pierwsze tytuły to płyty zespołu Nocny SuperSam – „Plac zabaw” (2014) oraz „Dźwiękoszczelna” (2018). Kolejne to piosenki ze spektaklu „Naga Praga” oraz z projektu „SŁOWOtoki”.

Natalia Fijewska-Zdanowska, autorka tekstów do wszystkich czterech albumów:

Pisanie tekstów piosenek ma dla mnie wymiar filozoficzny. Przyglądam się małym fragmentom rzeczywistości i próbuję je opisać tak, jakbym widziała je po raz pierwszy. Piosenki układam w cykle, połączone jedną myślą lub pytaniem, o otaczający nas świat.

Wszystkie cztery albumy łączy wokal Agaty Kołodziejczyk (Fijewskiej), mojej siostry, która wciąż inspiruje mnie swoim niezwykłym głosem, talentem i artystyczną intuicją. Kompozytorzy – Wawrzyniec Dąbrowski i Filip Dreger umieścili moje teksty w swoich muzycznych kontekstach, nadając im charaktery, oraz przepuszczając przez własną muzyczną wrażliwość. “Plac zabaw” i “Dźwiękoszczelna” to także wokal Wawrzyńca Dąbrowskiego – ciepły i magnetyczny, sprawiający, że trudno się oderwać. Albumów nie byłoby bez ich realizatorów – muzyków Rafała Trzcińskiego i Maćka Rozwadowskiego, którzy współtworzą utwory Nocnego Supersamu, aktorów – Sławka Packa i Adama Krawczuka, którzy nadają NAGIEJ PRADZE charakter teatralnej opowieści, aranżera Mikołaja Tabako, dzięki któremu SŁOWOtoki iskrzą się od muzycznego dowcipu i harmonii, a także dokładnego i czułego realizatora dźwięku – Przemka Scholla.

Oddaję w Państwa ręce te albumy z dumą i radością – mam głęboką nadzieje, że odnajdą w nich Państwo zarówno przyjemność, jak i refleksję, dowcip i wzruszenie. Gorąco zapraszam do naszego muzyczno-filozoficznego świata!

O ZESPOLE NOCNY SUPERSAM

Nocny SuperSam to połączenie tekstów reżyserki i dramatopisarki Teatru Młyn Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, kompozycji muzycznych Wawrzyńca Dąbrowskiego (Henry David’s GUN, Letters From Silence, Frozen Lakes, Henry No Hurry) oraz śpiewu Agaty Kołodziejczyk (Fijewskiej) (aktorka, znana z takich spektakli jak “Piąta rano”, “Niunia” czy “Draka”), przy wsparciu muzyków Macieja Rozwadowskiego (instrumenty perkusyjne) i Rafała Trzcińskiego (bas).

Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa – debiutancki longplay “Plac zabaw” (2014), “(bez) końca początki” (EP, 2015) oraz album “Dźwiękoszczelna” (2018).

Wawrzyniec Dąbrowski – muzyka, aranżacje

Agata Kołodziejczyk (Fijewska) – wokal

Natalia Fijewska-Zdanowska – teksty

Maciej Rozwadowski – instrumenty perkusyjne

Rafał Trzciński – bas

O ALBUMIE “PLAC ZABAW”

“Plac zabaw” to refleksja na temat szeroko pojętej wielkomiejskości na przykładzie Warszawy i jej współczesnych mieszkańców. Podejmuje temat miasta boleśnie doświadczonego, wpływającego na kondycję mieszkańców swoją historią i specyfiką,

Jako główny motyw graficzny okładki płyty “Plac zabaw” posłużyła twórczość wybitnego grafika, malarza, muralowca, Chazme718, którego prace podziwiać można w takich miastach, jak: Praga, Monachium, Berlin czy Warszawa.

Kolejna publikacja albumu Nocnego SuperSamu na platformie MŁYNOTEKA planowana jest na 5.02. Będzie to płyta „Dźwiękoszczelna”, stanowiące osobiste spojrzenie na najbliższe relacje.

DOSTĘP

Album „Plac zabaw” dostępny jest na platformie MŁYNOTEKA pod adresem: mlynoteka.mlyn.org

Komentarze
Udostepnij