Zapowiedzi

„ANDRÉ RIEU, CZYLI 70 LAT MŁODOŚCI” JUŻ 14 i 23 LIPCA W MULTIKINIE

MISTRZ WALCA POWRACA DO MULTIKINA:

André Rieu wraca do Multikina, a widzowie wreszcie mogą wrócić do kin. Multikino świętuje ponowne otwarcie kin w koncertowym stylu: już 14 i 23 lipca o godz. 18:00 w wybranych kinach sieci będzie można zobaczyć bestsellerowy koncert Mistrza Walca: „70 lat młodości”.

André Leon Marie Nicolas Rieu urodził się 1 października 1949 roku. Będąc chłopcem, przypatrywał się swojemu ojcu, który dyrygował zespołem Limburgs Symfonie Orkest. Małego André zafascynowała grupa skrzypiec. Ten instrument oczarował go, zakochał się w nim.

Maestro jakiś czas temu skończył 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowiada o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadza też po swoim niezwykłym domu. Przypomina również fragmenty swoich najwspanialszych koncertów. Ich wybór okazał się dla Maestra trudny. „To zadanie było wręcz niemożliwe do wykonania – powiedział – ale ja zawsze wybieram te utwory, które w danym momencie poruszają moje serce. Mam nadzieję, że poruszą one i Wasze”.

„André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty wybrane przez samego mistrza z jego dotychczasowej kariery. Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabiera widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez Mistrza widzowie odwiedzą m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.

Dołącz do urodzinowej zabawy w Multikinie. Świętuj powrót do kina w najlepszym stylu – razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa!

Na „André Rieu, czyli 70 lat młodościzapraszamy już we wtorek, 14 i w czwartek 23 lipca o godz. 18:00 do kin sieci Multikino w Poznaniu (Multikino 51 i Multikino Malta), Warszawie (Multikino Młociny, Multikino Targówek, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i Łodzi.

Bilety do nabycia w kasach kin i na www.multikino.pl

PROGRAM KONCERTU URODZINOWEGO

Część pierwsza

 1. Revaux Piosenka „My Way”
 2. M. Ziehrer Polonez „Z wachlarzami”
 3. Strauss (syn) Walc „Róże Południa”
 4. Fomin / G. Raskin Piosenka „Those Were the Days” („Dorogoj dlinnoju”)
 5. É. Waldteufel Walc łyżwiarzy
 6. Puccini Aria „Nessun dorma” z opery „Turandot”
 7. Horner, W. Jennings Piosenka „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”
 8. L. Webber Piosenka „Think of Me” z musicalu „Upiór w operze”
 9. Kálmán Aria „Chodź, Cyganie!” oraz czardasz z operetki „Hrabina Marica”
 10. F. Händel Chór „Alleluja!” z oratorium „Mesjasz”

Przerwa: 15 minut.

Część druga:

 1. M. Sherman, R. B. Sherman Piosenka „Supercalifragilisticexpialidocious” z filmu „Mary Poppins”
 2. Løvland Piosenka „You Raise Me Up”
 3. Strauss (syn) Walc cesarski
 4. Lehár Aria „Wilio, o Wilio!” z operetki „Wesoła wdówka”
 5. Strauss (syn) Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”
 6. Chaplin Piosenka „Smile” (wersja z Maastricht)
 7. Ravel Bolero (wersja z Maastricht)
 8. Strauss (ojciec) Marsz Radetzky’ego
 9. Divers „Strauss & Co.”
 10. Mendoza y Cortés Piosenka „Cielito lindo”
 11. Newton Hymn „Amazing Grace”
 12. Creatore, H. Peretti, G. D. Weiss Ballada rockowa „I Can’t Help Falling in Love”
 13. Stolz Aria „Żegnaj, mój mały gwardzisto” z operetki „Wesołe kumoszki z Wiednia”
 14. Granata Pieśń „Marina

Czas trwania: ok. 154 minuty

***

Informacje o spółce Multikino:

Multikino, należące do Grupy Vue International – lidera na europejskim rynku kinowym, to pierwszy operator, który w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Od tego czasu wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin w Europie i na świecie. Obecnie pod szyldem Multikino działają 33 kina w 27 miastach Polski z łączną liczbą 267 ekranów. W maju 2019 r. sieć przejęła kina Cinema3D, powiększając tym samym liczbę lokalizacji do 45 z 322 ekranami w 37 miastach.

Flagowe kino sieci zlokalizowane jest w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 788osób. W maju 2019 r. uruchomione zostało wyjątkowe kino w Galerii Młociny w Warszawie. Obiekt składa się z 10 sal wyposażonych w projektory laserowe oraz skórzane, elektrycznie rozkładane fotele, dzięki którym widz ogląda filmy w pozycji półleżącej. W rozkładane fotele tego typu w pełni wyposażone są także poznańskie Multikina: Stary Browar i Malta.

Multikino to zdecydowanie więcej niż kino. Oferuje zarówno największe i najbardziej oczekiwane premiery filmowe, jak i koncerty światowych gwiazd, nocne maratony filmowe, transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych, transmisje oper, baletu oraz retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre.

Multikino za swoją działalność wielokrotnie było dostrzegane podczas prestiżowych konkursów. Jest zdobywcą nagród Superbrands oraz Superbrands Created in Poland. Od wielu lat zajmuje pozycję lidera w obszarze „Event Cinema” zarówno na rynku polskim, jak i europejskim (laureat europejskiej nagrody ECA Awards w 2014 roku).

Komentarze
Udostepnij