Zapowiedzi

„Aptekarz” Haydna w Teatrze Wielkim w Łodzi

„Aptekarz” Haydna w Teatrze Wielkim w Łodzi | 4 listopada 2020

 Po dwóch udanych przedstawienia premierowych, zapraszamy 4 listopada na kolejny spektakl LO SPEZIALE Haydna w błyskotliwej reżyserii Evy Buchmann. Będzie to ostatnia szansa, by poznać w łódzkiej operze tę wyjątkową, rzadko wystawianą operową perłę Haydna! Wystąpią młodzi adepci sztuki wokalnej, a orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi mistrzowską ręką poprowadzi Maestro Michał Kocimski.

Fabuła opery LO SPEZIALE jest pełna intryg, przebieranek, pułapek i podstępów i nie ustępuje muzyce pełnej instrumentalnej wirtuozerii, arcyciekawych i zabawnych efektów dźwiękowych oraz różnorodnych muzycznych nastrojów. Intryga dzieła rozgrywa się pomiędzy czterema postaciami.

Główna koncepcja spektaklu krąży wokół akcji umieszczonej w samochodzie, a bohaterowie opery mają zorganizowane w nim całe swoje życie. – „Ideą było nawiązanie do commedii dell’arte, w ramach której trupy aktorskie podróżowały od jarmarku do jarmarku. Pakowały się i jechały dalej” – mówi Eva Buchmann, uznana w Europie reżyserka. Jej pomysł na powrót do wspomnianej idei, poprzez wykorzystanie małego auta w tej operze, od kilku lat z powodzeniem realizowany jest na najważniejszych europejskich scenach od Toskanii, przez Barcelonę, Zurich, Frankfurt i Amsterdam aż po Łódź!

Zapraszamy na tę pełną intryg i podstępów trzyaktową operę komiczną, której bohaterowie uwikłani są w szereg zabawnych wydarzeń i komicznych zwrotów akcji!

J. Haydn, LO SPEZIALE („Aptekarz”) w reżyserii Evy Buchmann – 4 listopada 2020, godz. 18:30 w Teatrze Wielkim w Łodzi

Wystąpią:
soliści – studenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Anna Harriet Durniat, Weronika Leśniewska, Paweł Żak, Bartosz Szulc

oraz Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi w kameralnym składzie pod batutą Maestro Michała Kocimskiego

Spektakl wystawiany jest w koprodukcji z Akademią Muzyczną w Łodzi

Bilety w cenach 25 i 30 zł dostępne na stronie https://www.bilety24.pl/teatr/lo-speziale-opera-buffa-59026

Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/884717895678407

Komentarze
Udostepnij