Zapowiedzi

Atelier dla młodzieży przy warszawskim Teatrze Druga Strefa

ATELIER TEATRU DRUGA STREFA

Atelier Teatru Druga Strefa to warsztaty teatralne skierowane do młodzieży w wieku licealnym. Program warsztatów obejmuje między innymi zajęcia z podstaw gry aktorskiej, elementarnych zadań aktorskich, budowania postaci, technik wymowy czy ruchu scenicznego z elementami tańca współczesnego. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia wybranych spektakli Teatru Druga Strefa, podglądania profesjonalnych aktorów podczas prób oraz uczestniczenia w życiu teatru – spotkania autorskie, wystawy. Warsztaty są podzielone na dwa semestry, a każdy z nich zakończy pokaz autorskiego spektaklu, przygotowanego przez młodzież, na deskach Teatru Druga Strefa. Jeżeli marzysz żeby zostać aktorem, chcesz podejrzeć pracę w teatrze ,,od kuchni”, wystąpić na scenie profesjonalnego teatru, a przede wszystkim budować pewność siebie, rozwijać kreatywność i dobrze się bawić to Atelier Teatru Druga Strefa jest właśnie dla Ciebie!

Prowadzący

Bartosz Goździkowski – aktor, tancerz, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Na stałe związany z tyskim Teatrem OdRuchu oraz krakowską Sceną Berlin. W Teatrze Druga Strefa można go zobaczyć w autorskim spektaklu ,,Świnia”. Z dziećmi i młodzieżą pracuje od ponad 6 lat jako instruktor teatralny oraz instruktor tańca współczesnego. Na swoim koncie ma ponad 15 autorskich spektakli przygotowanych z różnymi grupami wiekowymi. Współpracował również z Akademią Sztuk Teatralnych, Wydziałem Teatru Tańca jako asystent wykładowcy podczas przedmiotu ,,Sceny klasyczne” oraz jako jeden z prowadzących Intensywne Zajęcia Technik Wymowy pod okiem prof. Jerzego Święcha, a także z warszawską Wyższą Szkołą Edukacji w Sporcie jako wykładowca ,,Emisji głosu”. W pracy z młodzieżą podchodzi indywidualnie do każdego uczestnika dając mu przestrzeń do rozwoju oraz opowiedzenia ze sceny o najważniejszych dla niego kwestiach.

Aleksandra Kowalczyk – aktorka, pedagożka, absolwentka PWST we Wrocławiu. Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę jako prowadząca warsztaty teatralne z różnymi grupami wiekowymi. Przez lata współpracowała zarówno z dziećmi w wieku przedszkolnym, poprzez licealistów, aż do dorosłych, a nawet emerytów. Do każdego uczestnika warsztatów podchodzi bardzo indywidualnie. Lubi dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, oraz patrzeć na rozwój i nabieranie świadomości przez adeptów sztuki teatralnej. Współpracowała również, jako wykładowczyni, z kilkoma prywatnymi szkołami aktorskimi, m.in w Krakowie i Rzeszowie. Obecnie jest instruktorką grupy musicalowej „Orfeusz” w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Brała udział w wielu projektach warsztatowych, podczas festiwali teatrów amatorskich. W 2020 roku stworzyła z Bartoszem Goździkowskim młodzieżową grupę teatralną działającą w trybie on-linie „Teatr Na Łączach”, w ramach, której odbyły się 2 autorskie premiery. Współtworzyła dwa teatry offowe w Krakowie – „Teatr Odwrócony”, oraz „Teatr Umowny”. Współpracuje również z Krakowskim Biurem Promocji Kultury, gdzie jako kierowniczka dwóch zespołów aktorskich, pisze i reżyseruje bajki. Jako aktorka współpracuje z Teatrem Druga Strefa w Warszawie

Terminarz zajęć

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek (z wyłączeniem świąt oraz nowego roku) w godzinach 16.30-19.30, w Teatrze Druga Strefa,

18.09.2023 godz. 18.00 – dzień otwarty dla uczestników oraz rodziców

I semestr:

25.09.2023 – 08.01.2024        Zajęcia stałe

10.01.2024      16.30 – 19.30  Próba przed pokazem finałowym

11.01.2024      16.30 – 19.30  Próba przed pokazem finałowym

12.01.2024      19.00               Pokaz finałowy na scenie Teatru Druga Strefa

II semestr

29.01.2024 – 03.06.2024        Zajęcia stałe

05.06.2024      16.30-19.30    Próba przed pokazem finałowym

06.06.2024      16.30-19.30    Próba przed pokazem finałowym

07.06.2024      19.00               Pokazy finałowe – zakończenie sezonu

Cena

1200 zł za semestr – płatne w 4 równych ratach po 300 zł miesięcznie, do 5 dnia każdego miesiąca.

Cena warsztatów obejmuje zajęcia stałe oraz wejściówki dla uczestników na wybrane spektakle Teatru Druga Strefa, wstęp na wybrane wydarzenia organizowane przez teatr – wystawy, spotkania autorskie oraz dla chętnych możliwość uczestniczenia w próbach do spektakli repertuarowych.

Komentarze
Udostepnij