Zapowiedzi

„Autobiografia na wszelki wypadek” Michała Buszewicza na bydgoskim Festiwalu Prapremier

Już jutro na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. A w środę,  10 listopada o godz. 19.00 w ramach Festiwalu Prapremier Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa zaprezentuje spektakl „Autobiografia na wszelki wypadek” w reżyserii Michała Buszewicza.

Bazując na fragmentach własnej biografii i materiałach dokumentalnych z życia ojca i dziadka, reżyser Michał Buszewicz tworzy na scenie swój na poły fikcyjny życiorys – od narodzin aż po projektowaną śmierć. Trudno rozstrzygnąć, co w tej historii jest zmyślone, a co prawdziwe. Co zapożyczone, a co przeżyte.

Dlaczego bohater autobiografii – stworzony na potrzeby sceny Michał Buszewicz, który właśnie umarł – powtarzał wciąż te same wzorce  i popełniał te same błędy? Autobiografia przygotowana „na wszelki wypadek” jest próbą scenicznego stworzenia życia „na brudno”, projektowania na nie lęków i trudności. Czasem po to, żeby postawić je „przed nawiasem” i móc spojrzeć na nie obiektywnie. Czasem po to, żeby projektując przyszłość, sprawić, żeby mogła się ona potoczyć inaczej.
Lawirując między megalomanią a samobiczowaniem, bohater, którego życie poznajemy poprzez opowieść trzech mężczyzn przychodzących posprzątać mieszkanie po jego śmierci, mierzy się z porażkami, trudnościami twórczymi, wzorcami męskości, własnym przemijaniem.

Bilety:
75 zł (normalny)/ 55 zł (ulgowy)

telefoniczna rezerwacja biletów: 52 339 78 18; +48 885 60 70 90; e-mail: bilety@teatrpolski.pl kasa biletowa: czynna od środy do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz godzinę przed spektaklem; al. Mickiewicza2 (wejście główne od ul. 20 stycznia 1920).

https://www.youtube.com/embed/ABxRDY35KIY

Komentarze
Udostepnij