Zapowiedzi

Autor superbestsellera „Pacjentka” w Polsce

Alex Michaelides
autor „Pacjentki”

„Boginie”

Tylko jedna – w dodatku debiutancka – książka wystarczyła mu, by podbić świat. O kim mowa? O autorze superbestsellera „Pacjentka” – thrillera, który na całym świecie sprzedał się w ponadmilionowym nakładzie. A napisał go nikomu wcześniej nieznany autor, o grecko-angielskich korzeniach, opiekun na oddziale psychiatrycznym dla młodzieży.

Alex Michaelides, powraca właśnie ze swoją drugą książką – „Boginie”. Z tej okazji autor słynnej „Pacjentki” pojawi się w Polsce w dniach 6-9 października.

Wszyscy skrywamy tajemnice, nawet przed sobą. Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, którym Alex Michaelides podbił rynek czytelniczy na całym świecie. „Boginie” to mistrzowski i klimatyczny thriller psychologiczny z oszałamiającym zakończeniem. Premiera już 29 września.

Dla Mariany Andros – terapeutki grupowej walczącej z własnymi demonami – Cambridge to miejsce, gdzie poznała swojego męża. Dla jej siostrzenicy Zoe to tragiczna scena morderstwa jej najlepszej przyjaciółki. W murach uniwersytetu, gdzie ożywają bolesne wspomnienia, Mariana poznaje tajne stowarzyszenie młodych dziewczyn – Boginie. Jego członkinie są wstrząśnięte zabójstwem jednej z koleżanek. Grupa jest pod wpływem enigmatycznego profesora Edwarda Foski. Fosca ma alibi, ale Mariana jest pewna, że kłamie. Obsesja terapeutki na punkcie udowodnienia winy profesorowi wymyka się spod kontroli, grożąc zniszczeniem jej wiarygodności, a także najbliższych relacji. Kobieta jest jednak zdeterminowana, by powstrzymać zabójcę, nawet jeśli będzie ją to kosztowało wszystko – łącznie z własnym życiem.

Fani „Pacjentki” pokochają „Boginie” – przeczytać można w zagranicznych recenzjach drugiej książki autora światowego bestsellera. Nowy, pełen zwrotów akcji, złowieszczy i porywający, pełen mrocznych tajemnic thriller autorstwa Michaelidesa prowadzi, jak głośna poprzedniczka, do równie niespodziewanego finału.

„Oszałamiające zakończenie” – Publishers Weekly

„Złowieszczy, stylowy i porywający thriller. Co robisz po stworzeniu jednego z największych thrillerów ostatniej dekady? Piszesz coś jeszcze lepszego” – Chris Whitaker, autor We Begin at the End

„Michaelides jest na dobrej drodze, żeby stać się jednym z najbardziej wpływowych i poczytnych autorów thrillerów na świecie” – Bookreporter.com

„Misternie napisany, pełen tajemnic thriller dla wymagającego czytelnika” – The New York Journal of Books

„Fani Pacjentki pokochają Boginie” – Riley Sager, Parade Magazine

Alex Michaelides – urodzony na Cyprze w grecko-angielskiej rodzinie. Studiował literaturę angielską na Uniwersytecie w Cambridge oraz psychoterapię, uzyskał dyplom ze scenopisarstwa w American Film Institute w Los Angeles. Twórca scenariusza do filmu The Devil You Know (2013). Michaelides pracował dwa lata jako opiekun na oddziale psychiatrycznym dla młodzieży. Wykorzystał te doświadczenia przy pisaniu thrillera psychologicznego „Pacjentka” (2019). Książka stała się światowym bestsellerem, a prawa do jej ekranizacji kupiła wytwórnia filmowa Brada Pitta.

Komentarze
Udostepnij