Zapowiedzi

Bajka online Teatru Muzycznego w Poznaniu w czasach pandemii

JAŚ I MAŁGOSIA

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotował niespodziankę dla najmłodszych widzów. Od 30 maja do 3 czerwca na kanale YouTube Teatru będzie można oglądać bezpłatnie bajkę „Jaś i Małgosia”. Jedna z czterech „Bajek Samograjek” Jana Brzechwy została nagrana w ciągu jednego dnia na scenie i widowni Teatru Muzycznego, bez scenografii i charakteryzacji.  Aktorzy wykorzystali kostiumy znajdujące się w magazynie Teatru lub prywatne rzeczy. Wszystko po to, aby pokazać „zwykłego bohatera”, który nie będzie odwzorowaniem oryginalnej postaci znanej z kart książki. Soliści przygotowywali swoje role metodą wykorzystywaną przy okazji kręcenia seriali, czyli w domu i bez prób. Pozwoliło to na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwo zarówno realizatorów, jak i aktorów. Jest to pierwsza tego typu produkcja Teatru Muzycznego w Poznaniu w czasach pandemii!

REALIZATORZY:

Reżyseria: Łukasz Brzeziński

Muzyka: Stefan Kisielewski

Opracowanie muzyczne: Michał Łaszewicz

Marimba: Gosia Koperska

Kostiumy: Jolanta Kin, Katarzyna Zawal

Zdjęcia: Filip Wendland

Dźwięk: Piotr Delimata, Piotr Glajcar

Światło: Janusz Przewoźny

Produkcja: Mateusz Janas

Rekwizyty: Patrycja Arentowicz

Montażyści sceny: Robert Ratajczak, Adam Rok

Koordynacja: Sylwia Kretschmer, Joanna Michalik

OBSADA:

Narrator: Łukasz Kocur

Jaś: Patryk Kośnicki

Małgosia: Joanna Rybka

Matka: Oksana Hamerska

Wilk: Radosław Elis

Drwal: Wiesław Paprzycki

Czarownica: Katarzyna Tapek

Spektakl dostępny będzie bezpłatnie od 30 maja do 3 czerwca na kanale YouTube Teatru Muzycznego w Poznaniu TUTAJhttps://teatrmuzycznywpoznaniu.page.link/jasimalgosia

Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie specjalny program online z krzyżówkami, wykreślankami, kolorowankami oraz memory do wycięcia i naklejania na tekturkę, dostępny od 29 maja na stronie www.teatr-muzyczny.pl/aktualnosci.

Jak co roku Teatr Muzyczny w Poznaniu organizuje Dzień Dziecka z firmą UWI Inwestycje SA, która jest również SPONSOREM przedstawienia „Jaś i Małgosia”.

 

Komentarze
Udostepnij