Zapowiedzi

Bajkowy wrzesień w bydgoskim Polskim

We wrześniu TPB przychodzi do najmłodszych widzów z dwoma propozycjami teatralnych wersji kultowych bajek.

Czerwony Kapturek

W repertuarze znajduje się „Czerwony Kapturek” w reż. Wojciecha Farugi. Na muzyczną wersję historii o dziewczynce, babci i wilku zapraszamy dzieci – te młodsze ale również starsze – wraz z rodzicami 16 września (sobota) o godz. 17:00 oraz 17 września (niedziela) o godz. 11:00 na Małą Scenę TPB.

Opis bajki:
„Czerwony Kapturek” to muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka.

Ludowa baśń doczekała się niezliczonych wersji, jednak najczęściej interpretowano ją jako ostrzeżenie przed zagrożeniami czającymi się w obcym świecie. Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. W muzycznej oprawie spektakl przybierze kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów.

Pchła Szachrajka

Tydzień później- 23 września (sobota) o godz. 16:00 a także 24 września o godz. 11:00 Teatr Polski zaprosi najmłodszych widzów wraz z rodzicami na  „Pchłę Szachrajkę” w reż. Łukasza Gajdzisa. Spektakl wykorzystując wszystkim dobrze znany tekst Jana Brzechwy, przenosi widzów bajkowy świat, który zaangażuje nie tylko tych najmłodszych gości Teatru, ale także dorosłych.

Opis bajki:

Pchła Szachrajka w reżyserii Łukasza Gajdzisa to niezwykle barwna pozycja w repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Aktorzy, wykorzystując znakomity tekst Jana Brzechwy, wprowadzają najmłodszą widownię w bajkowy świat oparty na nieposkromionej wyobraźni. To właśnie tutaj przesunięcie kartonowego pudełka w mgnieniu oka pozwala dostać się do magicznej rzeczywistości, w której zwykła łyżka może przemienić się w miecz, a pchła osiągnąć rozmiary słonia.
Inteligenta, pełna humoru opowieść staje się niezwykle angażująca, co można dostrzec obserwując wypieki powstające na twarzach najbardziej wymagającej publiczności. Co więcej, wyzwanie podjęte przez świetne trio aktorskie (Małgorzata Witkowska, Paweł L. Gilewski i Marcin Zawodziński) będzie uciechą również dla rodziców, których perypetie małego stworzonka oczarują ponownie.

fot. Natalia Kabanow

Komentarze
Udostepnij