Zapowiedzi

BETWEEN – komedia w warszawskim Teatrze Druga Strefa

21 maja, sobota | Teatr Druga Strefa

godzina 20.00 (premiera)

BETWEEN – komedia

Anioł Stróż budzi Eustachego w środku nocy, aby mu powiedzieć, że rzuca robotę i przestaje go chronić. Już nikt nie będzie strzegł naszego bohatera przed Chorobą i Śmiercią walczącymi o jego duszę i przyszły los. Dla Eustachego nadeszła pora, aby uwierzyć w dobre i złe Anioły, które mają większy wpływ na ludzkie życie, niż mogłoby się wydawać.

Ten potencjalny scenariusz na mroczny dreszczowiec zdecydowanie lepiej smakuje w wydaniu groteskowym. Synteza fikcji, mistycyzmu i humoru skutkuje bowiem wyjątkowym połączeniem, które znajdzie odbiorców w grupie miłośników inteligentnego humoru przekraczającego niejedno tabu.  

Scenariusz powstał na podstawie czterech opowiadań ukraińskich autorów Stasia Wolskiego, Władysława Skripacha, Serhija Striletskiego i Wasyla Władimirskiego. Autorem scenariusza i jednocześnie reżyserem inscenizacji jest Ihor Chayka, który przygotowywał premierę w teatrze w Czernihowie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Z oczywistych i tragicznych względów prace zostały przerwane…

W spektaklu wykorzystano projekcje meta universum, tworzące wraz z instalacjami wideo i  animacjami scenografię. Zostały one przygotowane przez ukraińskie studia VanityFX oraz Time Production Studio. Za choreografię odpowiada Kamil Wawrzuta, a tło muzyczne stanowią covery znanych i popularnych utworów muzycznych, zaaranżowane na nowo przez kijowskie studio Crystal Sound.

Scenariusz i reżyseria: Ihor Chayka

Choreografia: Kamil Wawrzuta

Występują: Halina Chrobak, Katarzyna Kozak, Walentyna Sizonenko, Mikołaj Osiński, Karol Sławek #debiutywarszawskie, Karol Włoch

Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski, Michał Cieślak

Premiera: 21 maja 2022

Spektakl dla publiczności od 15. roku życia.

Czas trwania spektaklu: 80 minut.

Bilety on-line: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/between-premiera

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Ihor Chayka – ukraiński producent i reżyser, dziennikarz, prezenter oraz producent. Urodzony w Kijowie, w 1961 roku, jest absolwentem Charkowskiego Instytut Sztuki, Wydział Teatralny (1979-1982). W latach 1985-2004 pracował w publicznych i prywatnych stacjach radiowych i telewizyjnych. Założyciel i szef Studio TIME PRODUCTION (od 2003). Założyciel studia projektów medialnych 'GUARDS OF DEMOCRACY’ (od 2008). Przewodniczący Niezależnego Związku Zawodowego Mediów Ukrainy (2016-2019).

Komentarze
Udostepnij