Zapowiedzi

“Bez seksu proszę” – premiera w krakowskim Teatrze Variete

Premiera „Bez seksu proszę” w reżyserii Janusza Szydłowskiego w Krakowskim Teatrze VARIETE zaplanowana została na 5-6 czerwca. Bilety na spektakl są już dostępne w sprzedaży.

Choć wizyta kuriera zwiastuje na ogół coś miłego – w tym spektaklu jest ona początkiem nieprawdopodobnej historii. Frances, żona Petera Huntera – młodego bankiera, nie spodziewa się, że w paczce z zamówieniem na skandynawskie szkło, która wkrótce zostanie dostarczona do ich mieszkania mieszczącego się nad bankiem, w którym pracuje Peter, znajdzie materiały pornograficzne. Para, obawiając się wywołania obyczajowego skandalu, do spółki z Brianem – ich przyjacielem, próbuje za wszelką cenę pozbyć się tej nieprzyzwoitej przesyłki.

„Bez seksu proszę”to brytyjska farsa napisana przez Alistaira Foota i Anthony’ego Marriott’a, mistrzów tego gatunku. Od premiery, która odbyła się w Londynie w 1971 roku, do 1987 roku, kiedy to tytuł został zdjęty z afisza, zagrano go prawie 7 tysięcy razy! W 1973 roku sztuka została przeniesiona na duży ekran. Zarówno na West Endzie, jak i w filmie, wystąpiły największe gwiazdy Londynu.

Spektakl, w tłumaczeniu Krystyny Podleskiej i Anny Wołek, w Krakowskim Teatrze VARIETE wyreżyseruje Janusz Szydłowski. Za scenografię oraz kostiumy odpowiedzialna będzie Anna Sekuła. W roli Petera Huntera wystąpią Marek Nędza oraz Adrian Budakow. Jako Frances widzowie zobaczą Barbarę Garstkę oraz Aleksandrę Konior. Katarzyna Galica zagra matkę młodego bankowca, Dominik Mironiuk oraz Kamil Krupicz jego przyjaciela, a Marcel Wiercichowski i Piotr Urbaniak – szefa. W rolę nadinspektora Paula wcielą się Karol Wolski oraz Zbigniew Kosowski. Jako Pan Needham wystąpią Krzysztof Jędrysek oraz – ponownie – Karol Wolski. Susan natomiast zagra Katarzyna Chorzępa. Obsada „Bez seksu proszę” to zarówno nazwiska znane widzom ze spektakli Krakowskiego Teatr VARIETE („Pretty Woman – The Musical”, „Chicago”, „Opera za trzy grosze”, „Dziewczyna z plakatu” oraz „Powróćmy do tamtych lat”), jak i aktorzy innych krakowskich, choć nie tylko, scen teatralnych.

„Bez seksu proszę” to klasyka gatunku. Konstrukcja scenariusza daje zarówno aktorom, jak i reżyserowi niemałe pole do popisu. Mieszanka nieprawdopodobnych wydarzeń, błyskotliwych dialogów oraz szybkiej akcji bez wątpienia zapewni widzom niezapomnianą rozrywkę.

Bilety na spektakl można zakupić poprzez stronę internetową www.teatrvariete.pl oraz w kasie Teatru.

Komentarze
Udostepnij