Zapowiedzi

“Beztlenowce” – premiera w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Pierwszą premierą sezonu 2019/2020 będzie sztuka Ingmara Villqista “Beztlenowce”. To kameralny dramat, w którym autor z właściwą sobie psychologiczną przenikliwością przygląda się naturze ludzkiej. TP zaprasza 15 września.

Autor, a jednocześnie reżyser spektaklu wchodzi głęboko w intymne życie swoich bohaterów – pary nieszczęśliwych ludzi, którzy rozpaczliwie pragną bliskości i zrozumienia, jednak wciąż zadają sobie ból.

Postaci stworzone przez Villqista to niezwykle wymagające “tworzywo” dla aktorów, a wcielą się w nie Sławomir Miska i Piotr Gajos. Na scenie również (gościnnie) Katarzyna Żbel.

Ingmar Villqist – historyk sztuki, uznany dramatopisarz, reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta, wykładowca akademicki. Jest jednym z najczęściej wystawianych za granicą polskich dramatopisarzy. W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej zrealizował dwa spektakle na podstawie swoich tekstów: “Taka fajna dziewczyna jak ty” (2010 r.) i głośną “Miłość w Königshütte” (2012 r.), oba w swojej reżyserii i scenografii.

Spektakl “Beztlenowce” powstaje w ramach projektu “Off Road”. To pozostający obok głównego nurtu repertuaru cykl kameralnych przedstawień, prezentowanych na Małej Scenie, powstających z inspiracji naszych aktorów.

Fot. Tomasz Tobys

15-09-2019 PREMIERA

Obsada:
On 1  – Piotr Gajos
On 2  – Sławomir Miska
Karla  – Katarzyna Żbel
reżyseria:  Ingmar Vilqist
scenografia:  Ingmar Vilqist
muzyka:  Krzysztof Maciejowski
Komentarze
Udostepnij