Zapowiedzi

Bożena Zawiślak-Dolny inauguruje cykl “Wieczorów autorskich” w Krakowie

Wraz z początkiem nowego sezonu Opera Krakowska zaprasza na cykl osobistych spotkań z artystami pod tytułem “Wieczór autorski”, podczas których nie zabraknie muzyki, wspomnień, anegdot i rozmów, a także wykonań muzyki na żywo. Wszystko to w swobodnej atmosferze przy lampce wina i poczęstunku.

Bohaterką pierwszego spotkania, 19 października 2019 roku (godz. 19.00), będzie Bożena Zawiślak-Dolny, zasłużona solistka Opery Krakowskiej, zapamiętana przez krakowską publiczność jako wspaniała odtwórczyni partii Carmen, oraz wielu znakomitych kreacji (m.in. Łariny w “Eugeniuszu Onieginie”, Hrabiny w “Damie pikowej”, Dulcynei w musicalu “Człowiek z La Manchy”, czy wielkich ról w operach Gioacchina Rossiniego i Giuseppe Verdiego).

“Kiedy zadzwonił do mnie dyrektor Bogusław Nowak z propozycją zainaugurowania cyklu Wieczorów autorskich, sprawiło mi to dużą przyjemność, zwłaszcza, że zbiegło się to z premierą mojego najnowszego dwupłytowego albumu, nad którym pracowałam prawie dwa lata” – mówi Bożena Zawiślak-Dolny.

4 października 2019 r. we współpracy z Krzysztofem Oczkowskim, muzykiem i właścicielem Agency Artystycznej OKO-ART, ukazał się monograficzny album śpiewaczki “Essenza”, na który składa się płyta z wyborem arii operowych oraz płyta z repertuarem lżejszym, w którym dominują songi z musicali Kurta Weila, które Bożena Zawiślak-Dolny śpiewała, występując w inscenizacjach Józefa Opalskiego. Na płycie zarejestrowane zostały także jego zapowiedzi obu krążków.

Podczas wieczoru z Bożeną Zawiślak-Dolny wystąpią: Katarzyna Zawiślak-Dolny, na stałe związana z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, soliści Opery Krakowskiej – Michał Kutnik i Adam Szerszeń, a towarzyszyć im będą muzycy-instrumentaliści – Kristina Kutnik (fortepian), Jacek Bylica (fortepian), Krzysztof Oczkowski (gitara) i Andrzej Włodarz (akordeon). Gośćmi specjalnymi wieczoru będą Renata Żełobowska-Orzechowska i Franciszek Makuch.

“Serdecznie zapraszam na swój oraz kolejne wieczory z moimi wspaniałymi koleżankami i kolegami artystami” – zachęca Bożena Zawiślak-Dolny, i dodaje: “To świetna okazja do skrócenia dystansu, nawiązania bezpośredniego kontaktu, porozmawiania w swobodnej, rodzinnej atmosferze”.

WIECZÓR AUTORSKI – BOŻENA ZAWIŚLAK-DOLNY

19.10.2019, godz. 19.00, Antresola Opery Krakowskiej

Bilety w cenie 50 zł do kupienia w Kasie Opery oraz online na stronie internetowej teatru www.opera.krakow.pl

Komentarze
Udostepnij