Zapowiedzi

Burzliwe romanse i wielkie rozczarowania w serialu „Wszystko, co wiem o miłości”. Brytyjski hit dostępny w Polsce tylko na Viaplay!

Bestsellerowa książka sfilmowana..

W Wielkiej Brytanii serial ‘Wszystko, co wiem o miłości’ został już okrzyknięty następcą kultowej serii filmów o Bridget Jones. W hitowej brytyjskiej produkcji widzowie poznają największe sekrety, marzenia i wpadki czterech uroczych bohaterek, które rzucają się w wir randek i młodzieńczych szaleństw. Scenariusz serialu powstał na podstawie bestsellerowej książki Dolly Alderton, która została przetłumaczona na aż 20 języków. Premiera brytyjskiego hitu już 13 grudnia tylko na Viaplay.

Bridget Jones dla Millenialsów

Londyn, 2012 rok. Cztery 20-latki Maggie (Emma Appleton), Birdy (znana z ‘The Morning Show’ Bel Powley), Amara (Aliyah Odoffin) i Nell (Marli Siu) – decydują się wspólnie wynająć mieszkanie. Dosyć trudno tam o prywatność, ale dziewczynom to w niczym nie przeszkadza. Najważniejsze, że świetnie się razem bawią. Chcą wykorzystać czas po ukończeniu studiów najlepiej jak potrafią, dlatego… ostro imprezują, szukają miłości (czasem tylko na jedną noc), chodzą na mniej lub bardziej fatalne randki, a jednocześnie pracują i pragną znaleźć prawdziwą miłość. Serial, podobnie jak książkowy pierwowzór, skrzy się od humoru i jest pełen przezabawnych sytuacji, pokazując w bardzo szczery sposób, jak wygląda wkraczanie we wczesną dorosłość.

Przeciwieństwa się przyciągają

Wszystkie bohaterki serialu są wyjątkowe, jednak najbardziej wyraźny jest tu kontrast pomiędzy Maggie i Birdy, które znają się od najmłodszych lat. Mimo to mają całkowicie różne podejście do życia oraz styl bycia. Maggie to szalona i jednocześnie szalenie urocza dziewczyna, która oprócz czarnego pasa w kategorii dokonywania najgorszych życiowych wyborów ma również słabość do złych chłopców i zaliczania imprez do rana. Z kolei Birdy jest znacznie bardziej wyważona, niezbyt chętnie podejmuje ryzyko i nie zależy jej na przelotnych romansach – szuka prawdziwej miłości.

Wzloty i upadki

Gdy w końcu Birdy zakochuje się w słodkim, ułożonym i nieco nudnym chłopaku, przestaje odpowiadać na każde zawołanie przyjaciółki gustującej raczej w toksycznych relacjach. Maggie czuje się opuszczona i samotna, podczas gdy Birdy znajduje ukojenie w ramionach ukochanego. Romantyczne i zawodowe wybory sprawiają, że ich przyjaźń zostaje wystawiona na kolejne próby. Co zwycięży? Stara przyjaźń pomiędzy dwiema najbliższymi sobie przyjaciółkami czy świeże uczucie do chłopaka? Czy przyjaźń dziewczyn przetrwa kolejne życiowe turbulencje?

Na podstawie światowego bestsellera

Serial ‘Wszystko, co wiem o miłości’ powstał na podstawie światowego bestsellera autorstwa Dolly Alderton, brytyjskiej dziennikarki i felietonistki ‘Sunday Times’. mogłoby się wydawać, że dziennikarka i była felietonistka brytyjskiego tygodnika ‘Sunday Times’ spróbowała w życiu wszystkiego, na co wielu z nas nigdy się nie odważyło. To niezwykle szczera i intymna opowieść o miłości, porzuceniu i świadomości samej siebie. Historia była inspirowana życiem pisarki, jednak zawiera również szczyptę fikcyjnych kąsków.

Twórcy

W rolę Maggie wcieliła się Emma Appleton, znana z takich produkcji jak ‘The End of the F***ing World’ czy ‘Wiedźmin’. Birdy zagrała zdobywczyni nagrody filmowej dla najlepszej aktorki w plebiscycie Nowojorskich Niezależnych Nagród Filmowych ‘Gotham’ – Bel Powley (‘Wyznania nastolatki’, ‘The Morning Show’). W pozostałych rolach zobaczymy Marli Siu (‘Anna and the Apocalypse’, ‘Panny roztropne’) oraz debiutantkę Aliyah Odoffin. Za scenariusz odpowiada autorka książki, na której oparto serial Dolly Alderton (‘Made in Chelsea’), a reżyserią zajęły się China Moo-Young (‘Sekretny dziennik call girl’, ‘Wyklęci’) oraz Julia Ford (‘Niech będzie teraz’, ‘Shameless’).

Siedmioodcinkowy serial ‘Wszystko, co wiem o miłości’ będzie dostępny w Polsce od 13 grudnia wyłącznie na Viaplay.

Komentarze
Udostepnij