Zapowiedzi

„Byłem fotografem w Auschwitz” – spotkania autorskie w Warszawie

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu…

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu zapraszamy na 2 spotkania z Anną Dobrowolską autorką książki Byłem fotografem w Auschwitz. Prawdziwa historia Wilhelma Brassego.

1.TERMIN:

24 stycznia (wtorek) 2023, godz. 18.30

MIEJSCE: Kulturoteka Falenica, ul. Walcownicza 2

2. TERMIN:

29 stycznia (niedziela) 2023, godz. 16.00

MIEJSCE: Kawiarnia BABEL Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego Żydów w Polsce, ul. Próżna 5

WYDARZENIE FB: link

Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz filmu „Portrecista”, znajdującego się na czołowych miejscach rankingów organizowanych przez najbardziej znaczące portale filmowe w Polsce.

trailer „Portrecisty”: https://www.youtube.com/watch?v=5TAgpIYJKAA&t=8s

„Nazywam się Wilhelm Brasse. Jestem fotografem. Od września 1940 roku byłem więźniem w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Wykonałem ponad 50 tysięcy zdjęć do obozowych kartotek oraz dokumentację eksperymentów doktora Mengelego” – tak swoją opowieść zaczyna człowiek, którego zdjęcia stały się dowodem zbrodni przeciw ludzkości.

NORMAN DAVIS:

„Nowe spojrzenie na Auschwitz to rzadkość. Ale rekonstrukcja niezwykłej kariery Wilhelma Brassego dokonana przez Annę Dobrowolską stanowi punkt wyjściowy do pokazania życia i śmierci wielu mniej znanych mieszkańców obozów koncentracyjnych – od niemieckich oficerów i sadystycznych morderców,  po gwiazdy obozowej orkiestry, pseudobadaczy medycyny, ich ofiary i personel obozowego burdelu. Arcyciekawa książka”.

Komentarze
Udostepnij