Zapowiedzi

„Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” – premiera Teatru Młyn w warszawskiej Rampie

Zapraszamy Państwa na premierę nowego spektaklu interakcyjnego dla dzieci „Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew”.

Premiera: 23 września 2023, godzina 12.00

Pokazy: 25 listopada 2023, godzina 12.00 i godzina 14.00

Miejsce: Klub Tragediowy, Teatr RAMPA na Targówku ul Kołowa 20, Warszawa.

Rezerwacje: www.bilety.teatr-rampa.pl, bilety w cenie 25 złotych

Chichotek, to mały ludzik, który mieszka w radosnej, leśnej krainie – Chichotowie. Pewnego dnia  bawiąc się w chowanego ze swoją przyjaciółką Kotką Zaśmiejką znajduje w trawie porzucone jajko. Bohaterowie domyślają się, że jajko musiało wypaść z jednego z gniazd znajdującego się w Krainie Koron Drzew, gdzie żyją leśne ptaki. Niestety o Krainie Koron Drzew w Chichotowie krąży straszna legenda – podobno żyją tam stwory i potwory, a rządzi nimi Królowa Sowa o przenikliwym spojrzeniu. Co jednak zrobić, skoro jajko podskakuje i tęskni za rodzicami?

 „Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to opowieść o próbie zrozumieniu świata drugiej istoty,  która jest odmienna od nas samych. Spektakl opowiada o ciekawości doświadczania, łagodnym przyglądaniu się, tolerancji, nie zamykaniu się na „inne” i indywidualnym doświadczaniu i analizowaniu otaczającej rzeczywistości. Walorem spektaklu jest jego interakcyjność, mali widzowie mają możliwość aktywnego uczestniczenia „w akcji” przedstawienia, nie są jedynie odbiorcami, ale również współtwórcami bajki. Tylko dzięki pomysłom dzieci, ich wyobraźni i energii, akcja przedstawienia „toczy się na przód”. Ten rodzaj uczestniczenia w spektaklu teatralnym daje kilkulatkom poczucie bezpieczeństwa oraz twórczej, teatralnej sprawczości.

Czy Chichotek z Zaśmiejką znajdą w sobie odwagę, aby wyruszyć do nieznanej Krainy Koron Drzew i jakie przygody czekają ich po drodze – przekonajcie się sami! Zapraszamy do Teatru Rampa na pokazy już od 23 września 2023 roku.

„Chichotek i Zaśmiejka w Krainie Koron Drzew” to druga część bardzo lubianego i znanego przedszkolnej publiczności spektaklu interakcyjnego pt. ”Chichotek”. Jednakże jest to oddzielna historia, na którą zapraszamy nie tylko dzieci, które widziały „Chichotka”, ale również wszystkich którzy do Chichotowa zawitają po raz pierwszy.

REALIZATORZY:

Scenariusz – Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza

Reżyseria – Ewa Sokół-Malesza

Występują – Agata Kołodziejczyk, Konrad Marszałek, Zuzanna Fijewska-Malesza

Muzyka – Igor Przebindowski

Scenografia – Mikołaj Malesza

Reżyseria wokalna – Agata Kołodziejczyk, Anna Serafińska

Teksty piosenek – Natalia Fijewska-Zdanowska

Program interakcji – Zuzanna Fijewska-Malesza

Redakcja – Joanna Majdańska, Natalia Fijewska-Zdanowska

Produkcja – Grażyna Kołakowska

Komentarze
Udostepnij