Zapowiedzi

„ciało, na głos” – premiera w warszawskim Centrum Sztuki Tańca

„ciało, na głos” / ALICJA CZYCZEL

PREMIERA

20.09.2019 / godz. 19:00

Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12

BILETY 20 ZŁ

W tej choreografii wyobraźnia jest dźwiękowa. Ciało tancerki negocjuje z językiem, z którym dzieli przestrzeń. Mowa porusza, przemieszcza się i kieruje uwagę widzek i widzów ku licznym relacjom dźwięku i ruchu. Słowo mówione ma performatywną siłą sprawczą na równi z tańcem. Metodologia i wrażliwość, które towarzyszyły twórczyniom tego spektaklu, stawiają słuch, percepcję energii i ruch uwagi ponad zmysł wzroku. Czy możliwa jest choreografia wyobrażonego, niewidzialnego oraz odczuwalnego ciała?

Choreografia i wykonanie: Alicja Czyczel

Badania choreograficzne: Dana Chmielewska / Zehra Proch / Emma Tricard

Dokumentacja procesu: Filip Madejski

Opieka artystyczna: Jocelyn Cottencin, DD Dorvillier

Konsultacja lingwistyczna:  Frédéric Delord

Produkcja: ICI-CCN Montpellier Occitanie / Master ex erce

Koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Partnerzy: Narodowe Centrum Rozwoju Choreografii La Maison CDCN w Uzès / Teatr Le Périscope w Nîmes, Francja / Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Premiera francuska: 22 maja 2019

Premiera polska: 20 września 2019

ALICJA CZYCZEL

Choreografka, tancerka i kulturoznawczyni dzieląca czas pomiędzy Francję i Polskę. Absolwentka magisterskich studiów choreograficznych exerce w Narodowym Centrum Choreografii ICI-CCN w Montpellier, filmoznawstwa na UJ, Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych i Społecznych na UW oraz Paris-Sorbonne. Laureatka nagrody specjalnej im. Jerzego Gota za pracę z zakresu historii teatru polskiego w konkursie organizowanym przez Instytut Teatralny w Warszawie. Absolwentka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Młodej Polski, Alternatywnej Akademii Tańca w Art Stations Foundation oraz danceWEB.

Jej praktyka choreograficzna opiera się na badaniu wyobraźni i wytwarzaniu zmysłowych fikcji w relacji z ciałem, słowem mówionym i dźwiękiem oraz traktowania ruchu uwagi jako narzędzia. Angażuje się w projekty in situ, prowadzi warsztaty choreograficzne dla dzieci oraz spacery performatywne.

Po spektaklu PANEL DYSKUSYJNY: „CHOREOGRAFIA JEST KOBIETĄ. Przyszłość warszawskiego środowiska tanecznego w kontekście istnienia Centrum Sztuki Tańca w Warszawie ”

Prowadzenie: Hanna Raszewska-Kursa

 Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Spektakl prezentowany w ramach trzecich obchodów Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz w ramach KONFERENCJI CST 2019 „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku”.

 Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronie: www.centrumsztukitanca.eu

Fot. Marc Coudrais

Komentarze
Udostepnij