Zapowiedzi

Co za „Dziwo”! Zadie Smith i Wojciech Mann w jednej książce

Już 22 marca 2023 roku premiera książki Dziwo , którą Zadie Smith napisała wraz z mężem, Nickiem Lairdem. Książkę brawurowo, we właściwym sobie wspaniałym stylu przetłumaczył Wojciech Mann , a Magenta Fox wzbogaciła pięknymi ilustracjami.

Wspólnie z tytułowym Dziwem każdy i każda z nas przekona się, jak ważne jest bycie sobą, bo fakt, że się różnimy, czyni świat piękniejszym!

O książce:

Dziwo trafia do nowego domu. To imię już w pierwszych chwilach nadają stworzeniu współlokatorzy, zdziwieni pojawieniem się nieznajomej, cudacznie wyglądającej istoty. (Czy ktoś kiedykolwiek widział świnkę morską w stroju do judo?!) Maud, bo tak naprawdę ma na imię Dziwo, poznaje jednak kogoś wyjątkowego, kto pozwala jej zrozumieć, że bycie innym może nie być wadą, a zaletą – w końcu życie jest za krótkie, by być jak wszyscy!

Jesteśmy pewni, że książka przypadnie do gustu zarówno młodym, jak i starszym odbiorcom. Piękne ilustracje i humor od razu wywołają na twarzy uśmiech. 

O autorach:

Zadie Smith – brytyjska pisarka, autorka opowiadań i powieści. Zadebiutowała w 2000 roku powieścią Białe zęby , za którą zdobyła wiele nagród; nakład książki w Wielkiej Brytanii przekroczył milion egzemplarzy. W 2002 roku historia została zaadaptowana przez stację Channel 4 na miniserial telewizyjny. Oprócz powieści Zadie Smith pisze również opowiadania dla „New Yorkera” i uczy kreatywnego pisania na New York University. W listopadzie 2016 roku wyróżniono ją nagrodą literacką niemieckiego dziennika „Die Welt”.

Nick Laird – brytyjski pisarz i poeta. Studiował anglistykę w Sidney Sussex College na Uniwersytecie Cambridge. Eseje, recenzje i wiersze Lairda były publikowane w wielu czasopismach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, m.in. w „The London Review of Books”, „The Times Literary Supplement”. Po wydaniu debiutanckiego tomu wierszy To a Fault w 2005 roku otrzymał Rooney Prize for Irish Literature.

Tłumacz:Wojciech Mann znany polski dziennikarz muzyczny i satyryk, przez ponad pięćdziesiąt lat związany z Programem Trzecim Polskiego Radia, współzałożyciel Radia Nowy Świat. Znany również jako aktor, pedagog, autor tekstów piosenek i prezenter telewizyjny. Dziwo to kolejny z jego znakomitych przekładów opowieści dla dzieci.

Komentarze
Udostepnij