Zapowiedzi

“Córka” online z napisami w warszawskim Teatrze Młyn

Teatr MŁYN zaprasza na pokaz online spektaklu “Córka” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej w piątek – 16 kwietnia – o godz. 21.00. Spektakl z napisami dla osób niesłyszących będzie dostępny bezpłatnie na kanale YouTube i Facebooku teatru do soboty (17 kwietnia) do godz. 23.59.

Gdzie oglądać?

Link do pokazu na YouTube (ze zwiastunem): https://youtu.be/L4HPAOUd-DI

Link do pokazu na Facebooku: facebook.com

Zachęcamy, żeby dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

facebook.com

Opis:

Barbara (Joanna Żółkowska) – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka (Zuzanna Fijewska-Malesza). Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL-em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.

Wersja online spektaklu, nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie dla naszych Widzów reinterpretacją filmowo-teatralną.

Fragmenty recenzji:

“W małym i krótkim przedstawieniu wszystko jest ważne. Techniczne i metaforyczne światło (…). Każde słowo i każdy rekwizyt, zwłaszcza jeśli prawie ich nie ma. Ot, łóżko szpitalne i krzesło, stroje i buty obu tak różnych kobiet, mała butelka z resztką wody, papierosy, a także telefon (…).

Arkadiusz Szaraniec

Genialne, ekspresyjne przedstawienie. (…) to jest spektakl, którego się nie da zapomnieć. Cacko!

Chochlik kulturalny

“W (…) spektaklu, opartym wyłącznie na mocnych i prawdziwie życiowych dialogach, obie aktorki czują się znakomicie, co wyraźnie widać w świetnej konfrontacji scenicznej, chwilami do złudzenia przypominającej realną rozmowę skonfliktowanych ze sobą matki i córki”

Robert Stawski

“Taki teatr można oglądać bez końca…”

Anna Czajkowska, Teatr dla Wszystkich

Premiera spektaklu miała miejsce w 2015 roku na scenie Teatru MŁYN.

Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy

Wsparcie teatru:

Spektakl udostępniany jest bezpłatnie. Teatr prosi jednak Widzów o dobrowolne wsparcie: każda darowizna pozwala zespołowi realizować kolejne projekty online (dla dorosłych i dzieci). Wpłaty można dokonać:

– za pośrednictwem portalu eWejściówki, klikając w link: https://bit.ly/3a9HPme

– tradycyjnym przelewem na podany niżej numer rachunku, pisząc w tytule przelewu „Darowizna na cele statutowe”

Fundacja Artystyczna Młyn

ul. Ludna 7 m. 15, 00- 405 Warszawa

PKO BP 68102010970000710201405315

„Darowizna na cele statutowe”

Za każdą przekazaną złotówkę teatr serdecznie dziękuje!

fot. Rafał Latoszek

Komentarze
Udostepnij