Zapowiedzi

„Czarodziejska góra” – kwietniowa premiera w TR Warszawa

Kwietniowa premiera…

26 kwietnia w TR Warszawa odbędzie się premiera  „Czarodziejskiej góry” w reż. Michała Borczucha.

Nikt nie zinterpretował chyba jeszcze izolacji w kategorii czaru. W powieści Tomasza Manna, będącej metaforą kryzysu europejskiej kultury, górskie sanatorium pozwalało kuracjuszom_kom na odseparowanie się od rzeczywistości społeczno-politycznej i skupienie na wewnętrznych procesach, jakie uruchomiła w nich choroba. Zanurzeni_one w uzdrowiskowej codzienności i skoncentrowani_e na sobie samych, ulegli_ły czarowi izolacji.

W spektaklu Michała Borczucha to lockdown sprawia, że lokatorzy_rki kamienicy, jak pacjenci_tki sanatorium, oddają się rozmowom i filozofowaniu oraz praktykują nieme rytuały dbania o siebie. Owijając się w koce i malując ściany, realizują różne protokoły kontroli i zagłębiają się w lekturę „Czarodziejskiej góry” . Pod wpływem czaru funkcjonują w zawieszeniu między pozornie sprzecznymi pragnieniami, by stan zawieszenia trwał jak najdłużej i by życie jak najszybciej wróciło do normy.

Obsada: Jan Dravnel, Izabella Dudziak, Monika Frajczyk, Mateusz Górski, Magdalena Kuta, Lech Łotocki, Maria Maj, Monika Niemczyk (gościnnie), Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska, Agnieszka Żulewska

Twórcy i twórczynie:

reżyseria: Michał Borczuch

adaptacja i dramaturgia: Tomasz Śpiewak

scenografia i kostiumy: Doris Nawrot

muzyka: Bartosz Dziadosz

wideo: Krzysztof Bagiński

reżyseria światła: Robert Mleczko

asystentka scenografki i kostiumografki: Julia Zawadzka

Set premierowy: 25-28, 30 kwietnia

Kolejny set: 30 maja – 2 czerwca

Komentarze
Udostepnij