Zapowiedzi

Czarownice, wszystkich nas nie spalicie – wrześniowa premiera w krakowskim Nowym

W Teatrze Nowym Proxima rozpoczęły się próby do nowej premiery “Czarownice, wszystkich nas nie spalicie” w reżyserii Iwony Kempy.

Premiera 10.09.2021

Po wielokrotnie nagradzanych spektaklach Iwony Kempy w Teatrze Nowym Proxima (“Murzyni we Florencji” i “Kobiety objaśniają mi świat”) reżyserka powraca na Krakowską i znów mierzy się z tematem wykluczenia kobiet. 

Na scenie zobaczmy m.in Annę Tomaszewską, Katarzynę Małachowską i Martynę Krzysztofik. Spektakl w założeniu ma być dogłębną analizą mechanizmów wykluczania kobiet odważnych, starszych, bezdzietnych, niewierzących, które nie chciały wpisać się w tradycyjne modele społeczne. W spektaklu będziemy mogli znaleźć przykłady z historii, literatury, filmu, pop-kultury, polityki oraz życia codziennego Polski i Europy. Premiera 10 września 2021 na Głównej Scenie Teatru Nowego Proxima. 
Iwona Kempa: reżyserka teatralna związana z Teatrem Nowym w Krakowie od 3 lat; absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od września 2016 roku jest na stanowisku dziekana Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych. 

Komentarze
Udostepnij