Zapowiedzi

Czy można wierzyć własnemu umysłowi? Monodram i premiera powieści „(Nie)pożądane” Marty Bańkowskiej-Skoczeń i Jarosława Mikołaja Skoczenia już 11 czerwca!

Dwie kobiety. Dwie historie. I walka z własnymi demonami. Kto w niej wygra? Powieść „(Nie)pożądane” autorstwa artystycznego duetu,który tworzą Marta Bańkowska-Skoczeń i Jarosław Mikołaj Skoczeń, to podróż po meandrach ludzkiej psychiki, odsłaniająca jej kruchość i złożoność. W księgarniach od 11 czerwca.

Czy można wierzyć własnemu umysłowi? To pytanie, z którym zostawia czytelników zarówno powieść „(Nie)pożądane”, jak i monodram, który zainspirował jej powstanie.

Helena i Jasmina – bohaterki powieści –  to skrajnie różne osobowości. Helena mierzy się z depresją i lękiem. Desperacko poszukuje czegoś, co sprawi, że jej egzystencja będzie bardziej znośna. Jasmina prowadzi intensywne życie i czerpie z niego pełnymi garściami. Jest świadoma swojej atrakcyjności i śmiało eksploruje własną seksualność. Losy dwóch tak różnych od siebie kobiet są splecione w zaskakujący sposób. Każda z nich inaczej odbiera świat, każda ma inne pragnienia. Podążając za pełną napięć opowieścią prowadzoną z perspektywy obydwu bohaterek, czytelniczki i czytelnicy odkryją, że łączy je o wiele więcej niż obsesyjna potrzeba miłości.

„(Nie)pożądane” to proza mocna, ale też bardzo kobieca i zmysłowa. Wyraziste portrety psychologiczne i subtelna gra nawet najbardziej skrajnymi emocjami to jej znaki rozpoznawcze. Powieść zabiera czytelniczki i czytelników w podróż, tropem głęboko skrywanych ludzkich pragnień, uczuć, ambicji i demonów kryjących się w zakamarkach psychiki. 

Jej autorami są Marta Bańkowska-Skoczeń i Jarosław Mikołaj Skoczeń. Ona – aktorka, pisarka i poetka. On – pisarz, wieloletni dziennikarz, autor kilkunastu książek i tomików poezji, którego książka „Beksiński – Dzień po dniu kończącego się życia. Dzienniki/Rozmowy” trafiła w 2016 roku na listę bestsellerów. Ten artystyczny duet ma na koncie także wspólną pracę nad monodramem „(Nie)pożądane” w reżyserii Przemysława Kaczyńskiego. Tekst monodramu powstał zanim zrodził się pomysł na inspirowaną nim książkę.

Już 11 czerwca, w dniu oficjalnej premiery powieści, istny emocjonalny rollercoaster rozegra się na scenie warszawskiego Teatru Potem-o-tem. Tego wieczoru Marta Bańkowska-Skoczeń wcieli się w napisane specjalnie dla niej role dwóch kobiet, których zagubione pogmatwane umysły przenikają się nawzajem. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/789484653284572


„(NIE)POŻĄDANE”

Autorzy powieści: Marta Bańkowska-Skoczeń i Jarosław Mikołaj Skoczeń

Data premiery: 11 czerwca 2024
Monodram „(Nie)pożądane” – spektakl gościnny w Teatrze Potem-o-tem połączony z warszawską premierą książki
Autor: Jarosław Mikołaj Skoczeń
Reżyseria i muzyka: Przemysław Kaczyński
Obsada: Marta Bańkowska-Skoczeń
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/789484653284572
Miejsce: Teatr Potem-o-tem, ul. Nowolipki 2/2a, Warszawa


BIO:

Marta Bańkowska-Skoczeń – aktorka, pisarka, poetka. Sztuka, którą tworzy wyznacza kierunki w jej życiu nie tylko artystycznym.

Jarosław Mikołaj Skoczeń
– poeta, pisarz, wieloletni dziennikarz, autor kilkunastu książek i tomików poezji. Jego książka „Beksiński – Dzień po dniu kończącego się życia. Dzienniki/Rozmowy” znalazła się w 2016 roku na liście bestsellerów.

Komentarze
Udostepnij