Zapowiedzi

Czytanie performatywne nowej sztuki Marty Guśniowskiej w katowickim Ateneum

1 czerwca o godz. 14.00 Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na czytanie performatywne najnowszej sztuki Marty Guśniowskiej pt. „Trufel”  w reżyserii Karoliny Cieślar przygotowane specjalnie z okazji Dnia Dziecka.

Warto podkreślić, że tekst nie był jeszcze prezentowany publicznie, będzie to więc czytana prapremiera! Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Katowice.

Adresowany do młodszych dzieci „Trufel” to zabawna i wzruszająca historia psa ze schroniska, którego przygarnia młoda kobieta z myślą o swoim samotnym ojcu. Pies jest szczęśliwy, jego przyszły pan niezupełnie – broni się przed niechcianym „prezentem”. Z biegiem dni początkowa niechęć przeradza się jednak w wielką przyjaźń, a bohaterowie już nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Wspólne spacery stają się też okazją do nawiązania nowych relacji, pojawia się bowiem Pani Marianna z jamniczką o wdzięcznym imieniu Pralinka…

Narratorem jest pies Trufel – to z jego perspektywy widzowie śledzą wszystkie wydarzenia i obserwują rzeczywistość, co sprawia, że bardzo szybko się z nim identyfikują.

Na scenie zobaczymy Urszulę Gołdowską, Aleksandrę Zawalską, Beatę Zawiślak, Piotra Janiszewskiego i Bartosza Sochę. Pojawią się również lalki.

Dodajmy, że bilety na czytanie performatywne są w wyjątkowej cenie 10 zł.

Ponadto w dniu czytania performatywnego – przy współpracy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach – Teatr Ateneum organizuje zbiórkę na rzecz przebywających w Schronisku zwierzaków. Potrzebne są:

  • karma mokra i sucha dla psów i kotów
  • koce, ręczniki (mogą być używane, ale czyste)
  • obroże, smycze, szelki
  • podkłady higieniczne
  • zabawki dla kotów.

Renata Chudecka

Komentarze
Udostepnij