Zapowiedzi

Czytanie sztuki Maliny Prześlugi we wrocławskim Współczesnym

Teatr Muzyczny Capitol i Wrocławski Teatr Współczesny zapraszają  na czytanie performatywne tekstu Maliny Prześlugi “Kobieta i życie” w reżyserii Piotra Łukaszczyka. Czytaniu towarzyszyć będzie dyskusja wokół inspirowanego protestami kobiet dramatu.

Sztuka Maliny Prześlugi jest dramaturgiczną wypowiedzią inspirowaną ubiegłorocznym strajkiem kobiet. To sztuka o pragnieniu wolności. Wolności od oczekiwań i powinności. Wolności od ról społecznych i kulturowych, które warunkowane płcią, zostały narzucone przez rodzinę, pracę, związki czy media. To też sztuka o solidarności i rosnącym poczuciu siły ze wspólnego buntu.

Sztuka została nagrodzona na IV Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU 2021, organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.

Po czytaniu odbędzie spotkanie z Maliną Prześlugą.

Rozmowę, w której wezmą udział także: pisarka, poetka i publicystka Agnieszka Wolny-Hamkało oraz reżyserka i dramaturżka Weronika Szczawińska, a poprowadzi ją prof. Przemysław Czapliński.

MALINA PRZEŚLUGA “KOBIETA I ŻYCIE”
czytanie performatywne i spotkanie z autorką
13 września / 18:00 / Wrocławski Teatr Współczesny
reżyseria: Piotr Łukaszczyk
obsada: Anna Błaut, Anna Kozłowska, Ewelina Paszke-Lowitzsch, Katarzyna Pietruska, Jolanta Solarz-Szwed, Magdalena Taranta, Krzysztof Boczkowski, Albert Pyśk, Dominik Smaruj, Chrystian Talik

Scena na Strychu, Wrocławski Teatr Współczesny
Wejściówki w cenie 10 PLN dostępne na stronie: wteatrw.pl

Komentarze
Udostepnij