Zapowiedzi

Do 15 lipca artyści, menadżerowie, dyrektorzy festiwali mogą zgłaszać się na WOMEX 2024

Dagadana, Marcin Wyrostek, Karolina Cicha, Wołosi – to tylko niektórzy polscy artyści, którzy mieli okazję zaprezentować się na WOMEX (ang. The World Music Expo – Targi Muzyki Świata). W październiku 2024 odbędzie się trzydziesta, jubileuszowa edycja WOMEX. Wydarzenie co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy fascynują się muzyką tradycyjną, ludową, folkową, etniczną, i często łączą te brzmienia z muzyką elektroniczną czy jazzem tworząc nowe, niepowtarzalne utwory. Zgłoszenia do współtworzenia polskiego stoiska wystawienniczego, prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza, przyjmowane będą do 15 lipca 2024.  

Instytut Adama Mickiewicza (IAM) zachęca wszystkich artystów, menadżerów, dyrektorów festiwali, promotorów muzyki do składania wniosków do udziału w targach WOMEX, odbywających się od 23 do 27 października 2024 w Manchesterze w Wielkiej Brytanii.

WOMEX to targi, konferencja, przegląd muzyczny oraz platforma networkingowa muzyki świata. Wydarzenie gromadzi przedstawicieli wytwórni, agencji koncertowych, festiwali, a także muzyków oraz fanów nowych brzmień. To przestrzeń do twórczych spotkań, gdzie można nawiązać międzynarodową współpracę i niepowtarzalna okazja, by poznać wydawców, promotorów, menedżerów i artystów, którzy potrafią otworzyć drzwi do rozwoju kariery na międzynarodowych scenach.

„Udział w WOMEX to widoczna obecność polskich artystów na globalnej scenie muzycznej. Jest to doskonała okazja do promocji naszego dorobku i kreatywności wśród twórców z innych krajów i kontynentów. Targi WOMEX skierowane są również na budowanie nowych relacji z europejskimi i światowymi instytucjami kultury, co mamy nadzieję zaowocuje partycypacją w nowatorskich muzycznych projektach najwyższej klasy.” –  zaznacza dyrektorka IAM, Olga Wysocka.

Targi WOMEX co roku przyciągają ponad 2 tysiące uczestników z 90 krajów. Wydarzenie opisują dziennikarze i media z całego świata. Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej IAM pod linkiem: https://iam.pl/pl/wsparcie-kultury/open-call-womex-2024

Komentarze
Udostepnij