Zapowiedzi

„Dobre wychowanie” – nowe wydanie kultowej powieści

Książka poszukiwana w księgarniach i na internetowych aukcjach ukaże się ponownie nakładem wydawnictwa Znak Literanova!

Dobre wychowanie to kultowa powieść Amora Towlesa, autora Dżentelmena w Moskwie. Porywa w świat burzliwych lat 30. Nowego Jorku. To czarująca opowieść w stylu retro o miłości, zdradzie i wierności swoim zasadom.

Proza dla wielbicieli Śniadania u Tiffany’ego i Wielkiego Gatsby’ego. Przeczytało ją ponad milion osób na całym świecie.

Kilka słów o fabule

Nowy Jork, ostatnia noc 1937 roku. W drugorzędnym klubie jazzowym Katey Kontent przypadkowo poznaje młodego bankiera, Tinkera Greya. Ich światy dzieli wszystko. A jednak to spotkanie i jego zaskakujące konsekwencje sprawią, że tej nocy dziewczyna wyruszy w mającą trwać rok podróż w nieznane. Wśród najbogatszych i najbardziej wpływowych, w świecie wielkich nadziei i pragnień będzie musiała zaufać wyłącznie swojej inteligencji i być wierna swoim zasadom…

Amor Towles (ur. 1964) – amerykański pisarz i publicysta, autor bestsellerowej powieści „Dżentelmen w Moskwie”. Ukończył Yale College i Uniwersytet Stanforda. Zanim został pisarzem, pracował jako specjalista ds. inwestycji. Mieszka na Manhattanie z żoną i dwójką dzieci. Jego powieści sprzedały się łącznie w ponad czterech milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na przeszło trzydzieści języków. W przygotowaniu nowa powieść autora – „Lincoln Highway”, która ukaże się w Polsce w 2022 roku.

Komentarze
Udostepnij