Zapowiedzi

Dramatopisanie. Debaty z laureatkami – Amanitą Muskarią i Antoniną Grzegorzewską

Zapraszamy na debaty online ze stypendystkami programu DRAMATOPISANIE: Amanitą Muskarią oraz Antoniną Grzegorzewską. 3 grudnia o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie z Amanitą Muskarią, czyli Gabrielą i Moniką Muskułami. Dzień później, 4 grudnia o godzinie 15.00 połączymy się z drugą laureatką naszego programu Antoniną Grzegorzewską. Spotkania odbędą się w całości w internecie na platformie ZOOM.

DRAMATOPISANIE to rozpoczęty w 2020 roku program stypendialny służący wspieraniu polskiej dramaturgii współczesnej. Celem programu jest wspieranie najzdolniejszych polskich autorów sztuk współczesnych poprzez stworzenie im dogodnych warunków pracy, popularyzacja ich osiągnięć i upowszechnianie wiedzy o polskim dramacie współczesnym.

Debaty z laureatkami programu poświęcone będą pracy nad nowymi tekstami dramatycznymi, które powstały dzięki stypendium. Porozmawiamy o tajemnicach WARSZTATU DRAMATOPISAREK. Zapytamy o wybór tematu i pisarskie inspiracje, sposoby ożywiania wyobraźni, metody pracy nad tekstem, ulubione konwencje i style literackie, czy teatralne medium dla dramatu.

Spotkania będą odbywały się w całości w internecie na platformie ZOOM. Bezpłatne zaproszenia dostępne sa na stronie internetowej Instytutu oraz poprzez platformę GoOut:

3 grudnia (czwartek), godz. 15.00 – spotkanie z Amanitą Muskarią;

4 grudnia (piątek), godz. 15.00 – spotkanie z Antoniną Grzegorzewską.

Uczestnicy będą mogli „na żywo” wziąc udział w dyskusji. Uczestnikom debaty udostępnimy teksty nowych dramatów, szkice na temat twórczości naszych laureatek, rozmowy z autorkami i słowniki ich twórczości. Do udziału zapraszamy w szczególności studentów i doktorantów kierunków humanistycznych, kierowników literackich teatrów publicznych, krytyków, teatrologów i miłośników dramatu.

Debaty poprowadzi prof. Jacek Kopciński, pomysłodawca programu DRAMATOPISANIE.

Komentarze
Udostepnij