Zapowiedzi

Dwie premiery w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie

W Domu Kultury Śródmieście odbędą się dwie premiery: „Prawo głosu” w wykonaniu Teatru Warszawa+50 oraz „Oświadczyny” i „Niedźwiedź” wg Antona Czechowa Teatru na Progu.

10.11. | środa, godz. 17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

TEATR WARSZAWA+50 „Prawo głosu”

Premiera spektaklu

Występują: Jagoda Rewers, Irena Kaczorowska, Izabella Borowiec, Izabella Pietura, Halina Kobyłecka, Wanda Seroczyńska, Alina Szpilewska, Apolonia Jolanta Świtała, Małgorzata Siemiątkowska, Ewa Wolnicka

Prowadzący grupę: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz (Fundacja Artystyczna ME/ST)

Działalność TEATRU WARSZAWA+50 współfinansuje m.st. Warszawa w ramach programu Edukacji Kulturalnej

Bezpłatne bilety

***

14.11. | niedziela, godz. 17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

20 LAT DKŚ – REKONESANS

Teatr na Progu „Oświadczyny” i „Niedźwiedź”

Premiera spektaklu wg Antona Czechowa

Tłumaczenie: Artur Sandauer

Występują: Magdalena Kacprzak/ Barbara Bucińska, Klaudia Hasiuk, Julia Młotkowska, Julia Senderowska, Karol Szwej, Janek Wiewiórkowski, Paweł Badyś

Bilety: 10 PLN

Teatr Na Progu powstał w 2006 roku. Tworzy go grupa młodzieży, nad którą opiekę artystyczną sprawuje Tomasz Zaród. Podstawowym założeniem pracy zespołu jest kształtowanie i rozwój umiejętności warsztatowych. Grupa dąży do tego, aby stać się teatrem, który mówi ze sceny jednorodnym, charakterystycznym dla siebie językiem, zarówno w obszarze treści, jak i formy. Teatr Na Progu w swoim dorobku ma wiele premier, m.in.: „Radio” wg Ireneusza Iredyńskiego, „Lekcję” wg Eugène Ionesco, „Świętoszka” wg Molièra czy „Idiotę” wg F. Dostojewskiego.

Tomasz Zaród – aktor, reżyser, literat, dotychczas etatowo związany z dziewięcioma teatrami w Polsce i za granicą, z wieloma współpracował. Zagrał w około 150 premierach teatralnych, w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych, pracował także w dubbingu. Laureat wielu nagród indywidualnych i zespołowych na festiwalach w kraju i za granicą – najbardziej ceni Małą Ogródkową zdobytą w Konkursie Teatrów Ogródkowych w 2004 r. za spektakl „Czekałem na ciebie” własnego autorstwa, we własnej reżyserii oraz współwykonaniu, a także nagrodę im. Romana Brandstaettera na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra w Poznaniu.

Komentarze
Udostepnij