Zapowiedzi

Dwudziestolecie Teatru Pantomimy Mimo

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora, szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne zaowocowały wypracowaniem rozpoznawalnego języka teatru poza słowami.

Ich spektakle opierają się na obrazie, sytuacji, myśli i pracy z przedmiotami, a u podstaw stoi rzemiosło sztuki pantomimy. Większość przestawień teatru to spektakle plenerowe. Dokonując takiego wyboru zespół wierzy, że sztuka pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena.

Z okazji 20-lecia Teatru Mimo, Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy zaprasza na prezentacje najnowszego plenerowego przedstawienia „Piękne nic” w reż. Bartłomieja Ostapczuka.
Spektakle odbywać się będą w różnych miejscach Warszawy od 2 lipca do 18 września. Pierwsza prezentacja w ramach projektu „Beautiful Nothing” 20-lecie Teatru Pantomimy Mimo, odbędzie się już w sobotę 2 lipca o godz.17.00 na terenie parkingu przed Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” przy ul. Indiry Gandhi 9. Na wszystkie odsłony nowej teatralnej realizacji zespołu Teatru Mimo, wstęp wolny. Projekt współfinansowany przez m.st Warszawa.

O spektaklu „Piękne nic”

Pokój, w nim bohater opowieści tkwiący w pętli czasu. Nic w tej przestrzeni nie jest jednak tym, czym się początkowo wydaje. Drzwi, okna, fotel, obraz? Co jest wspomnieniem, co rzeczywistością, a co tym, co dopiero ma nadejść? Dokąd, jako widzowie, zmierzamy w tej nieoczywistej, ruchowej komedii poza słowami?
I czy problemy głównego bohatera, nie wydają się nam dziwnie znajome?

Spektakl został osadzony w poetyce snu. Jest w nim miejsce i na humor, i na poezję ciała. To teatr ożywionego przedmiotu, z odrobiną absurdu.

Scenariusz, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Przemysław Wojsław
Scenografia Dawid Wojtecki
Kostiumy: Hultaj Polski
Maski: Paulina Staniaszek
Występują: Bartłomiej Ostapczuk, Olga Gąsowska
(z udziałem Zuzanny Ziółek , Jana Duszy oraz czasem innych, niespodziewanych gości)
Produkcja: Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy

Projekt „Beautiful Nothing” 20-lecie Teatru Pantomimy Mimo, współfinansuje m.st. Warszawa.

fot. Marcin Wiśnios

Komentarze
Udostepnij