Zapowiedzi

Dwunaste urodziny Och-Teatru w Warszawie

17 stycznia 2022 roku Och – Teatr, jeden z dwóch prowadzonych przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, mieszczący się przy ulicy Grójeckiej 65 na warszawskiej Ochocie obchodzić będzie dwunastą rocznicę swej działalności.

Działalność tę zainaugurowała w 2010 roku premiera „Wassy Żeleznowej” Maksyma Gorkiego w reżyserii Krystyny Jandy, grającej również rolę tytułową. Na 12. urodziny Och-Teatru przygotowano specjalny spektakl urodzinowy – „8 kobiet” Roberta Thomasa w reżyserii Adama Sajnuka, którego premiera miała miejsce w maju 2019 roku.

Rzecz dzieje się w odciętym od świata domu na pustkowiu. Osiem kobiet – matka, żona, szwagierka, siostra, dwie córki, dwie pokojówki – podejrzanych jest o zabójstwo pana domu. Każda ma motyw, by zabić, każda ma alibi. Kobiety, próbując rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci, zaczynają prowadzić pełną zaskakujących zwrotów akcji, błyskotliwych ripost i kąśliwych uwag grę. Jakie emocje wyzwoli śmierć pana domu? Jakie sekrety zdemaskuje? 8 kobiet” to spektakl, który łączy elementy powieści kryminalnej w stylu Agaty Christie, z komedią i melodramatem. Jest także, a może przede wszystkim, opowieścią o różnych typach, wymiarach i tajemnicach kobiecości. Osiem kobiet i osiem wspaniałych aktorek na scenie. W spektaklu urodzinowym zagrają: Paulina Chruściel (Luiza), Izabela Dąbrowska (Augusta), Zofia Domalik (Katarzyna), Katarzyna Gniewkowska (Gabi), Emilia Krakowska (Starsza Pani, matka Gabi), Maria Seweryn (Maria), Anna Smołowik (Patrycja) i Weronika Warchoł (Zuza). Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny w składzie: Michał Lamża, Wojciech Gumiński, Szymon Linette. Początek spektaklu o godzinie 19.30 na Dużej Scenie Och – Teatru.

Już 10 stycznia od godziny 10.00 rozpocznie się wydawanie bezpłatnych zaproszeń na urodzinowe przedstawienie. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 14.12.2021 r. 30% zaproszeń zostanie wydanych bez konieczności okazywania Unijnego Certyfikatu COVID, a pozostałe 70% zaproszeń przeznaczonych zostanie dla widzów, którzy okażą w kasie ważny Unijny Certyfikat COVID. Organizatorzy proszą więc o zabranie certyfikatu i okazanie go w kasie teatru osobie wydającej bezpłatne zaproszenie. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety. Na spektakl nie obowiązują rezerwacje. W teatrze nadal obowiązuje pełny reżim sanitarny.

/KK/

Fot. Krzysztof Krzak

Komentarze
Udostepnij