Zapowiedzi

„Dziecko w sytuacji” – spektakl i warsztaty online w łódzkim Powszechnym

Teatr Powszechny w Łodzi w czasie pandemii nie zwalnia tempa i pozostaje w kontakcie z widzami. W ostatnich miesiącach, gdy teatry są zamknięte, widzowie mogli uczestniczyć w różnych projektach – nie tylko online, ale także za pośrednictwem radia i telewizji.

Teatr m.in. emituje internetowy serial teatralny „Pomoc domowa radzi”, zagrał pierwszy w czasie pandemii Teatr Telewizji na żywo, na antenie Radia Łódź można było usłyszeć premierę spektaklu „Janek, król przeprowadzek”. Teraz do „pandemicznej” oferty Teatru dołączyła internetowa wersja projektu edukacyjnego „Dziecko w sytuacji” – spektakli dla dzieci i młodzieży połączonych z warsztatami.

Wczoraj Teatr Powszechny w Łodzi po raz pierwszy zagrał w wersji online spektakl „Janek, król przeprowadzek”. Obejrzało go tylu widzów, ilu maksymalnie zasiada na tradycyjnej widowni Małej Sceny przy Legionów. Zaraz po spektaklu za pośrednictwem platformy Teams odbyły się warsztaty z młodzieżą, które na Małej Scenie poprowadził Andrzej Jakubas i Aleksandra Dulas. „Będziemy w ten sposób prezentować większość spektakli z cyklu „Dziecko w sytuacji”. Wiedzieliśmy, że warsztaty w formie spotkania internetowego będą dużym wyzwaniem, ale okazało się, że pomysł sprawdził się znakomicie. Reakcje widzów i zaangażowanie w warsztaty są najlepszym potwierdzeniem” – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi i pomysłodawczyni cyklu „Dziecko w sytuacji”.

Kolejne przedstawienie online i warsztaty już dzisiaj.

***

„Janek, król przeprowadzek”

Autor: David S. Craig

Przekład: Elżbieta Woźniak

Reżyseria: Ewa Pilawska i Andrzej Jakubas (twórca autorskich warsztatów)

Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak

Ruch sceniczny: Marlena Bełdzikowska i Witold Jurewicz

Obsada: Paulina Nadel, Magda Zając, Jakub Kryształ, Michał Lacheta

ze specjalnym udziałem: Małgorzaty Goździk, Marty Jarczewskiej, Janusza Germana, Andrzeja Jakubasa, Jakuba Kotyńskiego, Artura Majewskiego, Arkadiusza Wójcika, Artura Zawadzkiego

fot. M. Zakrzewski

Komentarze
Udostepnij