Zapowiedzi

DZIEŃ DZIECKA W OPERZE NA ZAMKU W SZCZECINIE: „HISTORIA NAJMNIEJ PRAWDOPODOBNA”

Z okazji Dnia Dziecka Opera na Zamku w Szczecinie serdecznie zaprasza na spektakle szkolne i familijne „Historii najmniej prawdopodobnej” Jerzego Kornowicza w reżyserii Natalii Babińskiej, pod batutą Jerzego Wołosiuka. To także znakomita okazja, by poznać wiele wnętrz naszego teatru.

Opis:

Rodzinna opera na motywach baśni Andersena, rozgrywająca się aż w jedenastu przestrzeniach teatru, zabiera widzów w podróż w głąb czasu ilustrując tańcem, muzyką, projekcjami i pantomimą jego smak, zapach… Twórcy wykorzystali w tym celu niezwykłą zamkową przestrzeń opery, co nadało spektaklowi niepowtarzalny charakter. Czy rzeczy nieprawdopodobne w ogóle się dzieją? Nie liczymy na to, chociaż często skrycie o tym marzymy. Jeśli umilkniemy na chwilę, zamkniemy oczy, wsłuchamy się w rytm sekund, wtedy czas zacznie do nas mówić. Zegar chce nam coś przekazać. Zaprasza nas na wyprawę! Czy mamy ochotę (i odwagę!) udać się w podróż w głąb czasu? Jaką tajemnicę skrywa? Co jest smakiem, zapachem, widokiem, esencją czasu? Jak sięgnąć po te naprawdę ważne rzeczy podczas naszej podróży w czasie? Dalej, sekundy, minuty, godziny, mówcie, radźcie, prowadźcie! Tak wiele pytań się pojawia w głowie. Czasie, odpowiedz! Ale odpowiedzi każdy musi znaleźć sam. Tik-tak, bim-bam. Nieprawdopodobna podróż w czasie zadzieje się w Operze na Zamku. To zupełnie nieprawdopodobne, a jednak!

Natalia Babińska, reżyser: „Wkraczając do Opery rozpoczynamy podróż w krainę magicznego Zegara. Każdy z uczestników podróży przypisany jest do określonej grupy Podróżnych. Jest 10 grup i każda wyróżnia się innym kolorem, każda ma też swojego Przewodnika, który prowadzi ją podczas przechadzki po Krainie Czasu – można go rozpoznać poprzez kolor wstęgi, jaką ma na sobie Przewodnik. Spotykamy się w sali widowiskowej. Tam poznajemy Króla, Królewnę oraz mieszkańców Krainy, w której ogłoszono konkurs na rzecz najmniej prawdopodobną. Wszyscy starają się zaproponować coś niezwykłego, aby zwyciężyć w oczach Króla i Sędziów konkursu. Ale dopiero, gdy przychodzi Zegarmistrz ze swoim cudownym wynalazkiem, mieszkańcy Królestwa wpadają w prawdziwy zachwyt. W sercu Zegara zaklęta jest esencja świata i aby w pełni jej zasmakować, wyruszamy – pod okiem Przewodnika – na wędrówkę po korytarzach i komnatach Opery na Zamku. Wracamy na salę widowiskową, doświadczając pełni i magii wynalazku Zegarmistrza. Zachwycony Zegarem Król pragnie ogłosić swój werdykt. Wtedy jednak pojawia się Otocham Tinpu Młot, zgłaszając swój udział w konkursie. Historia się komplikuje. Kto wygra?”

W celu rezerwacji miejsc na spektakl szkolny 4 czerwca prosimy o kontakt pod nr tel. 91 43 48 140.

Realizatorzy:

Kierownictwo muzyczne               Jerzy Wołosiuk

Reżyseria                                             Natalia Babińska

Scenografia i kostiumy                   Martyna Kander

Choreografia                                     Karol Urbański

Przygotowanie chóru                     Małgorzata Bornowska

Przygotowanie nagrań audio      Tadeusz Sudnik

Projekcje multimedialne               Maciej Mizgalski

Reżyseria światła                             Dawid Karolak

Obsada:

Narrator                             Przemysław Żychowski

Król                                       Tomasz Łuczak

Królewna                           Ewa Olszewska

Zegarmistrz                      Paweł Wolski

Otocham Tinpu-Młot   Janusz Lewandowski

Orkiestra, Chór i Balet Opery na Zamku           

Dyrygent            Jerzy Wołosiuk

Inspicjentka     Katarzyna Berowska

Terminy:

1 czerwca 2024, sobota, godz. 12.00 (spektakl familijny)

4 czerwca 2024, wtorek, godz. 11.00 (spektakl szkolny)

Fot.: Anna Niemiec©Opera na Zamku i Włodzimierz Piątek©Opera na Zamku

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=v06PVUlSzWM&t=2s

Komentarze
Udostepnij