Zapowiedzi

Dzień Dziecka w poznańskim Teatrze Animacji

Premiera “Kluka” nadal przed nami, a my zapraszamy na kolejny nowy spektakl Teatru Animacji! “O czym szepcze las” w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak to nasza kolejna propozycja dla dzieci najnajmłodszych. Tym razem zapraszamy widzów w wieku 2-4 lat oraz bliskich im dorosłych. Premiera odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca o godz. 17:00. 

Więcej informacji o spektaklu znajdą Państwo na naszej stronie www: https://teatranimacji.pl/spektakl/o-czym-szepcze-las/

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las. W sposób poetycki – na poziomie słowa, dźwięku i obrazu – zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców. Piękne animowane lalki, intrygujące obrazy i wizualizacje, zaskakujące dźwięki – to wszystko sprawi, że poczujecie magię lasu i nabierzecie ochoty na leśny spacer z jeszcze bardziej otwartymi oczami, uszami i sercem.

Główną inspiracją do powstania spektaklu są książki Simony Kossak i Petera Wohllebena – autorów, którzy zarówno dzieci, jak i dorosłych potrafią fascynować i porywać opowieściami snutymi o lesie i jego mieszkańcach, pokazując złożoność i niezwykłość otaczającej nas natury oraz wagę naszej zdolności wsłuchiwania się w to, co próbuje wyszeptać do nas las. Spektakl powstaje jednak przede wszystkim z fascynacji byciem w lesie na co dzień, bacznego przyglądania się zachodzącym w nim zmianom oraz – co w obecnym czasie niezwykle cenne – sile i poczuciu stabilności, które daje nam kontakt z naturą. W sytuacji pandemii  stał się bezcennym dobrem, pozwalającym na złapanie oddechu, poszukiwanie i zgłębianie nowych więzi – zarówno z samym sobą, jak i z bliskimi. 

Spektakl jest również poszukiwaniem nowych możliwości artystycznego spotkania z widzami w okresie pandemii i powstaje z uwzględnieniem wytycznych związanych z reżimem sanitarnym. Jego twórcy starają się wykorzystać powstałe ograniczenia i podjąć próbę artystycznych poszukiwań form nowej bliskości i kreowania scenicznego świata bogatego w doznania sensoryczne, dającego widzom poczucie bezpieczeństwa.  Spektakl dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz bliskich im dorosłych.

Spektakl zrealizowany w kooprodukcji Teatru Animacji w Poznaniu i Art Fraction Foundation w ramach projektu “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.

reżyser: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
wizualizacje: Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki

badaczka procesu twórczego: Justyna Czarnota 

Obsada:
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Marcel Górnicki

Komentarze
Udostepnij