Zapowiedzi

Dzień Dziecka we Wrocławskim Teatrze Lalek

Już w tym tygodniu Dzień Dziecka! A ten będziemy świętować w naszym teatrze przez niemal dwa tygodnie – od 1 do 12 czerwca.

Zaczynamy od pokazów przedpremierowych (1-5.06) spektaklu SPRZEDAWCY BAJEK w reżyserii Jakuba Krofty na podstawie tekstu Marii Wojtyszko, a od 6 czerwca zapraszamy na tygodniowy 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. W programie znajdziecie spektakle i warsztaty dla dzieci w różnym wieku – od najnajmłodszych po młodzież.

SPRZEDAWCY BAJEK | 7+

Pokazy przedpremierowe na Dzień Dziecka: 1 i 2.06 oraz 4 i 5.06,

Premiera 6.06.2024 na otwarcie 7. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci

Bilety: https://bilety.teatrlalek.wroclaw.pl/

Sztuka napisana przez Marię Wojtyszko to pozornie klasyczna bajka. Jest w niej smok, królewna i książę pretendujący do jej ręki… a także rodzeństwo z piekła rodem: Ariel i Aurelia, wędrowni komedianci – tytułowi sprzedawcy bajek – których pojawienie się na dworze doprowadza do serii katastrof.

W wyniku splotu przypadków komedianci zaczynają grać komedię nie w teatrze, a w prawdziwym życiu: Aurelia wciela się w księcia Zbigniewa, a jej brat Ariel w księżniczkę Zefirynę. Ich drogi krzyżują się z losami księcia Dacjana i jego sługi, którzy w wyniku intrygi zamienili się rolami. Cała czwórka ląduje w pałacu króla Cecyliana, którego największym zmartwieniem jest dorastająca córka. Królowi doradza nadworny wróżbita, a nad wszystkim unosi się groźba ataku smoka…

SPRZEDAWCY BAJEK to komedia familijna, w której i dzieci, i dorośli znajdą coś dla siebie. Spektakl czerpie z tradycji commedii dell’arte: pełno w nim pomyłek, przebieranek i zamian tożsamości. Na głębszym poziomie zadaje jednak pytanie o miejsce bohaterów w porządku społecznym i o to, kto komu w rzeczywistości „sprzedaje bajki”..

Premiera to tylko jedna z wielu atrakcji, które zaplanowaliśmy na 7. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. Koniecznie zerknijcie na naszą stronę, gdzie znajdziecie szczegółowy program: http://przeglad.teatrlalek.wroclaw.pl Na niektóre spektakle zostały nam naprawdę ostatnie wolne miejsca, więc warto się pospieszyć. Do zobaczenia 🙂

Komentarze
Udostepnij