Zapowiedzi

„Dzień świra” – premiera w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie

20 listopada o godz. 18.00 w Białołęckim Ośrodku Kultury odbędzie się premiera spektaklu „Dzień świra” Marka Koterskiego w reż. Anety Muczyń.

„Jestem w proszku, w rozsypce – wypatroszony rozmontowany wypalony i śmiertelnie zmęczony chociaż niczego w życiu nie dokonałem” – tak mówi o sobie Adam Miauczyński, lat 44. Nauczyciel, polonista, neurotyk. Ojciec nastolatka, rozwiedziony. Koneser Chopina, Mickiewicza i płatków kukurydzianych. Szary Polak.

Miauczyński jest bohaterem uwikłanym w rzeczywistość, którą ledwo znosi. Obsesyjnie walczy z każdą minutą życia, starając się nad nią jakkolwiek zapanować. Nie udała mu się kariera, nie udało mu się małżeństwo, nie udało mu się nic. Może uda mu się obudzić, wstać i nie oszaleć. Zmagając się ze swoimi natręctwami, brakiem zrozumienia i rosnącą frustracją, Adaś Miauczyński stara się przetrwać w rzeczywistości. A rzeczywistość go przygniata. Z każdym dniem coraz mocniej. Każdego ranka wstaje i przeżywa swój osobisty „dzień świra”.

Najnowszy spektakl Białołęckiego Ośrodka Kultury, tak jak cała twórczość Marka Koterskiego, balansuje pomiędzy żywiołem komicznym i tragicznym. Z jednej strony – to sztuka o nieprzystosowaniu. Dramat o wypaleniu, zmęczeniu, bezradności w konfrontacji ze światem, sobą i drugim człowiekiem. Ale przede wszystkim – sztuka o samotności.

Produkcja: Białołęcki Ośrodek Kultury

Spektakl teatralny (16+)

20 listopada godz. 18, van Gogha 1 (spektakl premierowy)

Bilety: N: 30 zł, U: 20 zł

Kolejne daty spektakli:

21 listopada godz. 18, van Gogha 1

23 listopada godz. 19, van Gogha 1

25 listopada godz. 19, van Gogha 1

fot. graf. Emilia Mariańska

Komentarze
Udostepnij