Zapowiedzi

„Dziewczynka z herbacianych pól” – premiera w bydgoskim Teatrze Kameralnym

Ostatnia premiera tego sezonu! Balijska opowieść na scenie

Teatr Kameralny w Bydgoszczy 18 czerwca o 17:00 w sali kameralnej Opery Nova pokaże premierowo spektakl „Dziewczynka z herbacianych pól”. To ostatnia premiera teatralna tego sezonu, a spektakl będzie można zobaczyć w weekend 19-20 czerwca: w sobotę o 15:30 i 17:00, a w niedzielę o 12:00. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Ambasada Republiki Indonezji w Polsce.

„Dziewczynka z herbacianych pól” to sztuka oparta na balijskich opowieściach. Historię na potrzeby polskiego widza zaadaptował Arkadiusz Klucznik, odpowiedzialny również za reżyserię spektaklu. Widzowie poznają Ayu, dziewczynkę z wyspy Bali, oraz jej rodzinę – matkę i ciotki. Mieszkanka wsi leżącej nieopodal góry Agung wspólnie z lekarzem oraz zwierzętami poszukuje lekarstwa, które pomoże jej mamie, Ketut, nawiedzonej przez ducha choroby. Dzielna Ayu, pomimo ułomności wzroku, podejmuje się niebezpiecznej wyprawy i poszukiwania jaskółczych gniazd, podstawy lekarstwa niezbędnego do uratowania Ketut. Podróż jest dla niej niezwykłą nauką, a razem z nią tajemniczą, odległą wyspę eksplorują odbiorcy spektaklu.

Widzowie mogą spodziewać się egzotycznej opowieści scenicznej z uniwersalnym przesłaniem. Spektakl skierowany jest do dzieci od piątego roku życia i całych rodzin. Będzie z pewnością świetną rozrywką dla odbiorcy w każdym wieku, a przy tym doskonałą okazją, by poprzez sztukę poznać zupełnie inną kulturę i przenieść się w egzotyczne zakątki świata. Bilety dostępne są online (https://tiny.pl/r3r57); przyjmujemy również rezerwacje telefoniczne (887 467 102) i mailowe (bow1@teatrkameralny.com).

Taniec, śpiew, maski, lalki, projekcje multimedialne. Różnorodne środki, scenografia i kostiumy inspirowane Orientem. To wszystko i więcej już w tym miesiącu w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Ostatni spektakl tego sezonu jest okazją do pierwszej wakacyjnej podróży. Możecie przenieść się na indonezyjską wyspę, nie opuszczając miasta. Zapraszamy, tak niezwykła podróż nie zdarza się co dzień!

„Dziewczynka z herbacianych pól” to sztuka oparta na balijskich opowieściach. Historię na potrzeby polskiego widza zaadaptował Arkadiusz Klucznik, odpowiedzialny również za reżyserię spektaklu.

Widzowie poznają Ayu, dziewczynkę z wyspy Bali, oraz jej rodzinę – matkę i ciotki. Mieszkanka wsi leżącej nieopodal góry Agung wspólnie z lekarzem oraz zwierzętami poszukuje lekarstwa, które pomoże jej mamie, Ketut, nawiedzonej przez ducha choroby. Dzielna Ayu, pomimo ułomności wzroku, podejmuje się niebezpiecznej wyprawy i poszukiwania jaskółczych gniazd, podstawy lekarstwa niezbędnego do uratowania Ketut. Podróż jest dla niej niezwykłą nauką, a razem z nią tajemniczą, odległą wyspę eksplorują odbiorcy spektaklu.

„Dziewczynka z herbacianych pól” to egzotyczna opowieść sceniczna z uniwersalnym przesłaniem. Pokazuje, jak ważna jest troska o najbliższych. Daje nadzieję, że dobroć okazywana innym zwróci się w dwójnasób temu, kto jest gotów pomagać, nawet mimo własnych ograniczeń.

Sztuka będzie zrealizowana w konwencji teatru lalek, ale aktorzy wystąpią także w żywym planie, między innymi w charakterystycznych, stylizowanych maskach. Ważnym elementem spektaklu są projekcje multimedialne. Znaczący jest ruch sceniczny i muzyka, wprowadzająca odpowiedni klimat i przenosząca widzów w zupełnie inne rejony świata.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5+ i ich opiekunów oraz grup szkolnych.

Realizatorzy:

Reżyseria i adaptacja: Arkadiusz Klucznik

Muzyka: Dawid Martin

Scenografia, kostiumy, lalki, projekcje multimedialne: Mateusz Mirowski

Choreografia: Diah Anggraini-Martin

Inspicjent: Emilia Malczyk

Obsada:

Ayu – Sara Lech

Mama Ketut – Matylda Matuszak

Ciotka Putu – Julia Rzepecka

Ciotka Kadek – Katarzyna Kłaczek

Lekarz Anak Agung – Julia Rzepecka

Duch choroby – Katarzyna Kłaczek

Żółw, Tygrys (głos) – Matylda Matuszak

Myszojeleń (głos) – Julia Rzepecka

Emilia Malczyk – inne

Premiera: 18.06.2021 roku, Sala Kameralna Opery Nova w Bydgoszczy

Komentarze
Udostepnij