Zapowiedzi

„Dziewczyny z kalendarza” – prapremiera Teatru Muzycznego w Gdyni

Już tylko miesiąc dzieli nas od polskiej prapremiery westendowskiego musicalu „Dziewczyny z kalendarza”, która odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni 9 września 2023 roku.

Musical powstał w 2015 roku na podstawie filmu z 2003 roku pod tym samym tytułem, który wyreżyserował Nigel Cole według scenariusza opartego na autentycznych zdarzeniach, a napisanego przez Juliette Towhidi i  Tima Firtha. Muzykę do wersji musicalowej stworzył Gary Barlow. Jedną z głównych ról zagrała Helen Mirren. Grana przez nią Chris wraz z przyjaciółką Annie (w tę rolę wcieliła się Julie Walters) po śmierci na białaczkę męża tej drugiej, postanawiają zgodnie ze słowami mężczyzny: kwiat jest najpiękniejszy w ostatnim okresie kwitnienia wydać kalendarz na 2000 rok. W kalendarzu znaleźć się mają zdjęcia kobiet z Instytutu, na których oddają się one swoim zwyczajowym czynnościom.… nago. Dwadzieścia lat temu był to prawdziwy szok.

Spektakl w gdyńskim Teatrze Muzycznym reżyseruje Jakub Szydłowski; kierownictwo muzyczne spoczywa w rękach Dariusza Różankiewicza, choreografię opracowała Paulina Andrzejewska–Damięcka, a scenografię – Grzegorz Policiński. Aktorki wystąpią w kostiumach zaprojektowanych przez Dorotę Ciołkosz–Sabak. Na czele licznej obsady spektaklu znajdują się: Dorota Kowalewska i Magdalena Smuk (wymiennie jako Chris), Alicja Piotrowska i Anita Steciuk (Annie), Karolina Merda i Karolina Trębacz (Cora), Grażyna Drejska i Dorota Lulka (Jessie), Anna Andrzejewska i Katarzyna Wojasińska (Celia), Ewa Gregor / Aleksandra Meller (Ruth), Katarzyna Więcek / Mariola Kurnicka (Marie). Dublowane są również role męskie, a wcielają się w nie m.in. Andrzej Śledź, Tomasz Gregor, Marek Richter, Marcin Słabowski, Jakub Brucheiser i Paweł Bernaciak. Na scenie pojawi się także zespół taneczny.

Popremierowe spektakle zostaną zagrane 10,12,13,14,28,29 i 30 września oraz 1, 5 – 8 października 2023 roku.

/KK/

Fot. Krzysztof Krzak

Komentarze
Udostepnij